Angla jõulumaalt saab sooja pühadetunde

Angla jõulumaalt saab sooja pühadetunde

OOTUS-LOOTUS HINGEPÕHJAS PUREB: “Ei tea,
mis meie jaoks seal kingikotis on,” mõtlevad pidulised.
Foto: Aare Laine

Kraadiklaas näitab seitset külmapügalat. See pole pakane, aga kui paljakäsi välja lähed, võtavad külmapoisid kohe naksti sõrmeotstest kinni. Jope selga, müts pähe ja kindad… tasku. Kätte neid torgata ei saa sel lihtsal põhjusel, et sõrmikutega pole võimalik töötegemiseks vajalikke aparaate käsitseda. Aga mis seal ikka, need miinuskraadid ei tee meretuultes karastunud saarlasele midagi.

Angla jõulumaa särab tuledes. Tuulikute tiivad paistavad õhtuhämaruses kaugele. Väliküünalde leegid võbelevad lumes. Niisugust võluvat pilti pole Angla tuulikumäel keegi varem näinud.

Ja sealt, lumevallide vahele kaevatud rada mööda nad tuulikute poolt tulevadki. Emad hoiavad pisikesi päkapikumütsikestes lapsukesi süles. “Väga kaua ei saa õues olla, külm hakkab kimbutama. Lähme pisikestega tuppa sooja. Tuuleveskite juures aga tegevus käib, minge aga sinna,” soovitavad mulle vastutulijad.

Oi kui palju päkapikke! Kas olengi neid korraga nii palju näinud? Kõik nad on väga jutukad ja abivalmis. “Oleme siitsamast Leisi vallast päkapikutööl juba mitmendat nädalat. Kogu aeg on kiire. Meid külastavad lapsed on kõik väga armsad ja õpetajad on väga kenad ja laste emad ning isad ka. Lapsed avaldavad meile oma jõulusoove. Ükspäev keegi kurtis, et tal on kiri sussi sisse veel panemata, et kas tal ikka kingilootust on. Lohutasime, et on-on. Head lapsed saavad ikka kinke,” kinnitavad päkapikud jõulumaa külastajaile.

Punakuuelised päkapikud teavad rääkida sedagi, et koguni Hiiumaalt on käidud jõulumaad uudistamas, rääkimata saarlastest. “Koolid ja lasteaiad käivad. Meil on siin neid nii lõbus võõrustada,” tunnevad päkapikud heameelt.

Loe edasi laupäevasest Saarte Häälest.
Telli Saarte Hääl internetist

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 40 korda, sh täna 1)