Kalle Laanet: mina Venemaalt rahaküsimisest ei teadnud (22)

Kalle Laanet: mina Venemaalt rahaküsimisest ei teadnud

KALLE LAANET: Edgar Savisaar peaks taanduma.
Foto: Peeter Kukk

Kaitsepolitsei ettekande kohaselt Venemaalt Keskerakonna valimiskampaania jaoks miljoneid eurosid küsinud Edgar Savisaar peaks Keskerakonna juhatuse liikme Kalle Laaneti arvates oma positsioonidelt taanduma. Saarte Häälele antud lühiintervjuus kinnitab Laanet ka, et tema lekitaja ei ole, kuigi meedia on lekkimist tema nimega sidunud.

Milline mõju on toimuval sinu arvates Keskerakonnale? Seda nii praeguses ajahetkes kui ka kevadisi valimisi silmas pidades?
Kindlasti mõjutab tänane olukord kevadisi valimisi ja mitte positiivses suunas KE poolt vaadatuna.

Kas kapo andmetes on põhjust kahelda?
Minul ei ole põhjust kahelda kapo töötajate usaldusväärsuses, nad on andnud vande teenida Eesti riiki, mitte poliitilisi parteisid.

Milline peaks sinu arvates olema Edgar Savisaare edasine tegutsemine silmas pidades erakonna huve?
Erakonna huvidest lähtuvalt peaks Edgar Savisaar minu arvates lahkuma oma praegustelt positsioonidelt. On kaks põhjust, miks ta peaks seda tegema. Juhul kui ta leiab, et on õige mees, siis peaks ta pöörduma kohtusse oma ja erakonna nime puhastamiseks. Teiseks annaks ta erakonnale võimaluse edasi minna.

Kas sinul kui erakonna juhatuse liikmel oli varem aimu, et midagi säärast on toimunud/toimumas?
Minul kui erakonna juhatuse liikmel puudus varasem informatsioon raha küsimise kohta. Minu juuresolekul ei arutatud seda teemat erakonna juhatuses kordagi.

Räägitakse KE oma ridadest tulnud “lekitajatest”, kellest kogu see avalikuks tulemise protsess oli alguse saanud. Mis võis neid inimesi selleni viia? Pole ka saladus, et kommentaariumides esinevad selles kontekstis päris tihti ühise taustaga nimed Laanet, Seppik, Aeg.

Võin kinnitada, et mina lekitaja ei ole. Pean põhimõtteliselt vääraks riigi julgeolekuga seonduvate küsimuste avalikkuse ette toomist “keegi kuskil rääkis” meetodil. Nii tundlik info peab avalikkuseni jõudma otseallikast ja eelkõige õiguskaitseorganitelt. Informatsioon otseallikast oleks ära hoidnud avalikkust eksitavad spekulatsioonid, mis on ainult kahjuks tulnud mõlemale poolele.

Aga ehk on see vaid valimisvõitlus?
Oleks see vaid nii!!!

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 31 korda, sh täna 1)