Prügifirma trügib jäätmekäitlusega Kuressaarde (13)

Prügifirma trügib jäätmekäitlusega Kuressaarde

PRÜGIVIRN: Sorteeritud jäätmed on virna laotud ja ootavad edasitoimetamist. Praegu võib sellist pilti näha Kudjape jäätmejaamas, kuid tulevikus ehk ka Kuressaare linnas.
Foto: Egon Ligi

OÜ Prügimees esitas keskkonnaametile taotluse saada luba segaolmejäätmete taaskasutuseks ja jäätmeveoks Kuressaare linnas Talli tänav 4.

Kuressaare abilinnapea Kalle Koov ütles Saarte Häälele, et eile arutas keskkonnaametist edasi saadetud taotlust linnavalitsus ja otsustas seda mitte toetada. Kuressaares ei ole üldplaneeringu järgi selline tegevus ette nähtud, põhjendas Koov. “Kui selline taotlus läbi läheks, tähendaks see seda, et iga vend võib suvalisel platsil hakata segaolmejäätmeid sortima ja vedama,” lisas Koov. Talli 4 asub sadakonna meetri kaugusel Tallinna tänavast, Mönusa Villemi pubi ja Saare Agrovaru kaupluse taga.

Keskkonnaameti dokumendiregistris avalikustatud jäätmeloa taotluses märgib OÜ Prügimees juhatuse liige Riivo Asuja, et ettevõtte jäätmekäitluskoht asub Kuressaare põhjaosa tööstuspiirkonnas, kus lähinaabriks on Kuressaare Soojuse katlamaja ja selle laoplats. Teiselt poolt piirneb 3000 m2 suurune Talli 4 kinnistu ehitusmaterjalide laoplatsiga. Aiaga piiratud kinnistul asuvad ettevõtte kontor, köetav ja ventileeritav metallist kaarhall ja umbes 2000 m2 asfalteeritud laoplats.

“Vajadusel teostatakse laoplatsil jäätmete sorteerimist ja purustamist. Välditakse suurte koguste kuhjumist, sorteerimine teostatakse kohe peale koorma mahalaadimist. Samuti veetakse sorteeritud materjal kohe välja ja antakse üle teistele ettevõtjatele,” kirjeldab Riivo Asuja Talli 4 kinnistul plaanitavat. Asuja sõnul kaetakse nii sorteeritud kui ka sorteerimata jäätmed ilmastikumõjude vähendamiseks tendiga ja halbade ilmastikuolude korral sorteeritakse prügi kaarhallis. Asuja lisab, et angaaris saab jäätmeid ka pressida.

Hetkel toimub sarnane tegevus Kudjapel, endise prügimäe kõrvale ehitatud jäätmejaamas, mis kuulub Kuressaare linna ning Kaarma ja Pihtla valla asutatud OÜ-le Saaremaa Prügila. Jäätmejaama rajamiseks tehtud investeering küündis üle 45 miljoni krooni, millest lõviosa moodustas KIK-i rahastus. Praegu tegeleb Saaremaa Prügila põhiliselt Kudjape prügila sulgemise ja korrastamise eeltöödega, jäätmejaam on antud rendile OÜ-le Prügimees.

Saarte Hääl palus eile Prügimehe juhatuse liikmelt Riivo Asujalt kommentaari jäätmeloa esitamise tagamaade kohta. Samuti vastust küsimusele, kas prügi käitlemine on plaanis Kudjapelt Kuressaarde kolida või tuleb Talli tänav lisaks. Asuja küsimustele ei vastanud, tema mobiiltelefon oli suunatud postkasti. Saarte Hääle andmeil on Saaremaa Prügila nõukogu esimehel Kalle Koovil täna plaanis kohtumine kontserni Prügimees emafirma Veolia Keskkonnateenused juhatuse liikme Argo Luudega.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 64 korda, sh täna 1)