Saarlased “Jõuluks koju”

Saarlased “Jõuluks koju”

JÕULUKS KOJU: Operaator Peeter Tungal filmib Ida Johanna Loeli. Filmimehe kõrval Hilda Marie Loel ja toimetaja Grete Lõbu.
Foto: Rita Loel

Täna õhtul kell 19.30 ETV-s algav saade sarjast “Jõuluks koju” näitab Eesti kaitseväes teenivaid noormehi Vladimir Beloglazovit ja Pihtla vallast pärit Sander Loeli.

“Lapsed kasvavad teadupärast maru kiiresti suureks. Ja ükspäev teatab su paarimeetriseks sirgunud poeg, et nüüd on aeg kaitseväkke minna. Muidugi annad endale aru, et ta ei lähe tuhandete kilomeetrite taha ega kao aastateks, kuid ikka jääb mure südamesse, kas pojal on seal kõik hästi.

Varbad soojas ja kõht täis!” saab lugeda tänase saate tutvustusest. Võttegrupp salvestas ajateenijate tegemisi nii Vahipataljonis, Kadriorus presidendi lossi ees kui ka nende kodudes. “Küsitleti mind ja samuti kodus olnud Sanderi õdesid Ida Johannat ja Hilda Mariet. Rääkisimegi jõuluootusest ja sellest, kuidas me Sandrit koju ootame, kui uhked me ta üle oleme. Juttu oli sellestki, et mitte kõik noormehed ei mõtle sellele, kuidas ajateenistusest kõrvale hiilida. Nende eluplaanidesse kuulubki riigikaitseline kohustus,” rääkis Sandri ema Rita Loel.

Neljapäeva õhtul kell 19.35 näeme teleekraanil Karen ja Alar Allase peret. “Karen ja Alar otsustasid ühel heal päeval, et tulevad Torontost ära Eestisse. Tulevad kohe kogu täiega, võtavad lapsedki ühes, sest siin Eestis, täpsemini Saaremaal, saab olema nende päriskodu. Kõik pole neil läinud mööda sillutatud teed, kuid saarlased on jonnakas rahvas ja raskustele vaatamata künnavad oma vagu visalt edasi. Põld, mis Kareni ja Alari peret toidab, on mahetoidu oma,” tutvustab saadet telekava. Saatejuht on Grete Lõbu, režissöör Olga Käo, toimetaja Marika Kaasik, produtsent Ene-Maris Tali ja operaator Peeter Tungal.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 71 korda, sh täna 1)