Punane Rist jagas hügieenipakke

Punane Rist jagas hügieenipakke

ABIKS IKKA: Punast Risti aitasid SÜGi õpilased (taga vasakult) Lauri Lember, Greete Vapper, Marili Kesküla, Eliise Kõiv, Annamaria Rahumeel, Gea Vikat, Kertu Kuusk, Mikk Rang ja Jarvo Kärg. Istuvad Katrina Lang, Erki Alas.
Foto: Erakogu

Punase Risti Saaremaa selts jagas toimetulekuraskustes peredele hügieenipakke. Paki said 240 Saare maakonna elanikku ja projekti kogumaksumus ulatus pea 22 000 kroonini. Pakid jagati 16 omavalitsuse vahel vastavalt elanike arvule.

Laine Kunnberg-Bortnikov Punase Risti Saaremaa seltsist ütles Saarte Häälele, et neid pakke ei saa kindlasti pidada jõulukingiks, vaid väikeseks abiks majanduslikult raskel ajal. “Meie organisatsioonil tekkis selline idee, sest arvasime, et enne jõule on perede eelarve võib-olla pisut pingelisem ja esmatarbekaupadele ehk ei jätkugi alati raha. Kuna hügieen on Punase Risti üks teemadest, siis kujunes paki sisu just selline,” selgitas ta.

Pakid sisaldasid Bonux’i pesupulbrit, vedelseepi, hambapastat, hambaharja, dušigeeli, lasteseepi ja švammi. Hügieenipakkide kokkupanemisel olid suureks abiks Saaremaa ühisgümnaasiumi 10.b klassi õpilased, kellele Kunnberg-Bortnikov erilist tänu soovis avaldada. Punase Risti Saaremaa seltsis on noortegrupp, kellest enamik on Saaremaa ühisgümnaasiumi õpilased.

Noored osalevad ja korraldavad ka ise mitmesuguseid üritusi, mis sobivad kokku Punase Risti põhimõtetega. Viimane noorte korraldatud üritus oli HIV/AIDS-i vastane teemaõhtu Privilege’s. Hetkel on noortel käsil põhikooli õpilaste suitsetamise teema. “Noored on hakkajad ja väga abivalmid ning nii tuligi ühe noortegrupi liikme Marys Toomse poolt tore pakkumine, et nende klass tuleks hea meelega Punasele Ristile vabatahtlikena appi midagi tegema,” rääkis Kunnberg-Bortnikov.

“Abi oli väga teretulnud, kuna olin just-just kohale tassinud abipakkidesse minevate asjade kastid ja murdsin pead, kuidas ma need kõik üksi pakitud saan, keda appi kutsuda. Noortel võttis pakkimine aega vaid paar-kolm tundi. Lahkudes pakuti ennast abiks ka edaspidi. Tore oli seda kuulda,” on Laine Kunnberg-Bortnikov tänulik. Kunnberg-Bortnikov ütles, et praegusel keerulisel ajal on paljud hädas toimetulekuga, nii inimesed kui ka ettevõtted, ent seal, kus on abivajajaid, on alati ka abipakkujaid. 

“Punase Risti Saaremaa selts on saanud sel aastal abipakkumisi mõnevõrra heldemalt kui eelmistel aastatel. Euroopa Liidu toiduabi kõrval oleme saanud abi ka kauplustelt uute riiete ja asjade näol. Koostöös Rimi kauplusega, kes on kassade juurde paigutanud väikesed korjanduskarbid, saame jõulurõõmu pakkuda paljudele lastele. Suur abi on kindlasti ka hügieenipakkidest,” oli Kunnberg-Bortnikov rõõmus ja nentis optimistlikult, et õnneks ei ole headus ja hoolivus maailmast kadunud.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 129 korda, sh täna 1)