Jahimehed lasid Roomassaares sea ja rebase

Läinud nädalavahetusel peeti Kuressaare linna territooriumil Roomassaare kandis jahti metssigadele. Kuna tegelikult linnas jahti pidada ei tohi, siis nimetatakse Laugi jahiseltsi läbiviidavad aktsioonid ametlikult ulukite arvukuse piiramiseks tiheasustusalal.

Kuressaare linnavalitsuse pressiesindaja Silver Saluri sõnul toimus aktsioon möödunud laupäeval ning jahimehed lasid ühe metssea ja ühe rebase. “Kindlasti seda korratakse, kuid millal, ei oska öelda,” lisas ta. “Aktuaalse kaamera” uudisteklipp vahendas Laugi jahiseltsi jahimehe Heimo Nääliku sõnu, et kõnealune aktsioon ei ole tavapärasest jahist kuigivõrd erinev. Enam tähelepanu pööratakse lihtsalt suuremale ohutusele.
Tema sõnul on sealkandis metsas peidus tõenäoliselt emis ühes põrsastega ja suur kult. Metssead reetsid oma asukoha taas kord sellega, et läksid kergliiklustee pervi üles tõnguma. “See oli viimane piisk karikasse. Ega nad kellelegi kallale ei tungi, aga kergliiklustee ääred tõnguvad üles,” selgitas Kuressaare linna heakorra järelevalve spetsialist Heino Vipp uudislõigus. See aga tähendab, et teetamm vajub alla ja ei püsi enam tugev.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 22 korda, sh täna 1)