Baltic Workboats vaidles endale jäälõhkuja ehitamise õiguse (1)

Riigihangete vaidlustuskomisjon andis õiguse Baltic Workboatsile, kelle pakkumise ehitada väikesadamate teenindamiseks töölaev oli Saarte Liinid tagasi lükanud.

Muuhulgas ka kuni 25 cm paksuse jää lõhkumiseks sobiliku laeva ehituse hankele esitas ainsana pakkumise Nasval tegutsev ettevõte Baltic Workboats. Siiski ei löönud AS Saarte Liinid firmaga käsi, vaid otsustas 17. novembril, et laevaehitaja ei kvalifitseerunud hankel. Seepärast hankemenetlus ka lõpetati.

Baltic Workboats polnud sellega rahul ja esitas vaidlustuse rahandusministeeriumi juures tegutsevale riigihangete komisjonile. Firma leidis, et põhjendused, mistõttu Baltic Workboats jäeti hankel kvalifitseerimata, on jama. Näiteks väitis Saarte Liinid, et mitmed dokumendid olid allkirjastamata pakkumisele alla kirjutanud isiku poolt ja osa võõrkeelseid tõendeid ei olnud tõlgitud eesti keelde.

Seadus ütleb, et hankija võib jätta kvalifitseerimata pakkuja või taotleja, kes ei esita nõutud dokumenti, sest sellisel juhul ei ole hankijal võimalik kontrollida isiku vastavust kvalifitseerimise tingimusele. “Käesoleval juhul on Hankijale esitatud dokumendid, millega Baltic Workboats AS tõendab oma vastavust kvalifitseerimise tingimustele, ning Hankijal on võimalik nende dokumentide alusel Vaidlustaja vastavust kontrollida,” märkis vaidlustuskomisjon.

Komisjon otsustas Baltic Workboats AS-i kvalifitseerimata jätmise otsuse kehtetuks tunnistada. Samuti tunnistati kehtetuks Saarte Liinide otsus, millega tunnistati riigihanke “Töölaeva soetamine väikesadamate teenindamiseks” hankemenetlus lõppenuks ainsa pakkuja kvalifitseerimata jätmisega.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 33 korda, sh täna 1)