Saarlanna retk: 27 kuuga 20 riiki (13)

Saarlanna retk: 27 kuuga 20 riiki

MARIKA TAMM: “Reisides tekivad sul sõbrad üle maailma, mis muudab selle esmapilgul suurena tunduva planeedi üheks ütlemata sõbralikuks ja väikeseks külakeseks, kus on mõnus elada.”
Foto: Erakogu

Marika Tamm alustas 2008. aasta septembris koos sõbraga reisi, jätkates pärast kuuendat kuud üksipäini, ja jõudis nädala eest koju tagasi. Kokku oli ta ära kaks aastat ja kolm kuud, külastades selle aja jooksul 20 riiki.

“Sellist kogemust ma soovitaksin kõigile – ükskõik kui kauaks siis võimalik minna on, sest see avardab maailmapilti ning tekib arusaam ja inspiratsioon, kui erinevatel viisidel ja kvaliteediga on võimalik oma elu elada,” rääkis 34-aastane Marika Tamm.

Esialgu oli naisel plaanis rännata läbi Lähis-Ida, Aasia, Okeaania ning siis koju tagasi tulla, kuid pärast aastat plaanid muutusid ning ta rändas ka Lõuna-Ameerikas. Marika käis Türgis, Süürias, Iraanis, Omaanis, Araabia Ühendemiraatides, Indias, Tais, Laoses, Kambodžas, Vietnamis, Indoneesias, Austraalias, Uus-Meremaal, Tongal, Paapua Uus-Guineas, Ecuadoris, Peruus, Boliivias, Kolumbias ja ka Ameerika Ühendriikides.
Pärast kuute kuud kiiret edasiliikumist tundis ta tahtmist jääda veidi paiksemaks ning elas pikemalt Indoneesias Bali saarel, Vietnamis ja Peruus.

Asjad on nii, nagu nad on

“Põhiliselt õppisin iseennast paremini või pigem võib öelda väga hästi tundma. Minu väärtushinnangute süsteem muutus 180 kraadi ning õppisin elama põhimõtte järgi, et ei ole halbu ja häid asju ja olukordi, vaid asjad on nii, nagu nad on. Igas eluhetkes on lõpmatult ilu ja naudinguid ning õppetunde, kõike seda tuleb vaid osata märgata,” rääkis Marika.

Ta lisas, et maailm on täis üllatusi, ja seda igal hetkel. Suuremat mõtlemisainet pakkusid talle näiteks islamimaade naiste elu, Paapua Uus-Guinea meeste rituaalid, kes lasevad oma selja lõikuda krokodillinaha sarnaseks. Peruus kuulis ta lugusid inkade inimohverdustest, Balis inimeste suhtlemisest teiste dimensioonidega, vihmametsa šamaanide nõidustest.

Omaani kõrbes oli tähistaeva lähedus ja haudvaikus, Boliivias lõputult laiuv lumivalge Uyuni soolakõrb, Iraanis inimeste sõbralikkus, Lõuna-Ameerikas hämmastas meeste tantsuoskus, Indias sealne virvarr oma häälte, lõhnade, räpasuse, värvide, teks-tuuride, rituaalide ja vürtsika toiduga jne.

Sõpru üle maailma

Marika sõnul on igas riigis ja kohas oma võlu – tuleb vaid teiste kultuuride ja inimeste suhtes avatud olla, maailma uudishimulikult suhtuda ja asju tähele panna… “Maailm on imeline!” kinnitas ta. Hakkajas naises on reisipisik alati peidus olnud, juba ülikooli ajal sõitis ta Euroopa kolme suvega risti-rästi läbi ning käis hiljem töö kõrvalt kolme nädala kaupa kaugeid maid avastamas.

Nende reiside jooksul puutus ta tihtipeale kokku inimestega, kes olid kogu oma elu sinnapaika jätnud ja teadmata ajaks rändama asunud. “Mul oli alati soov midagi sarnast teha, kuid pikka aega ei olnud see raha- või ajapiirangute tõttu võimalik. Kuid ühel hetkel lihtsalt otsustasin, et nüüd on aeg,” ütles ta.

Marika peab oma koduks nii Saaremaad, Tallinna, Bali saart kui ka Peruud. Reisimise ajal tegeles ta põhiliselt iseenda arendamisega: õppis joogat ja mediteerimist ning erinevaid filosoofiaid, luges palju ja tegeles fotograafiaga. Nüüd pärast koju jõudmist võtab ta veidi rahulikumalt. Balil alustas ta oma ehteäriga ehk toob Eestisse oma disainitud, kuid Balil toodetud imeilusaid hõbeehteid, korraldab reise talle kõige hingelähedasematesse riikidesse ehk Balile ja Peruusse (www.kontiki.ee) ning tahab Eesti inimestele ka veidi ida filosoofiat õpetama hakata.
Vt ka www.marikatom.blogspot.com .

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 745 korda, sh täna 1)