Kuressaare esialgu uut linnakunstnikku ei palka (3)

Aprillis pensionile saadetud Kuressaare linnakunstniku Endla Tuutma asemele ei ole Kuressaare linnavalitsus seni ühtegi inimest tööle võtnud. Linnapea Urve Tiiduse sõnul pole selleks ka otsest vajadust.

“Linnakunstniku pool ametikohta on täitmata ja ülesanded on ametnike vahel jagatud,” ütles Tiidus Saarte Häälele. Linnapea puudutas teemat ka üleeile linnavolinikele esinedes. Ta selgitas, et majade värvipasside kinnitamine on linna arhitekti ülesanne, välireklaamide lepinguid tehakse majandusosakonnas.

“Kuna linnaruumi oluliste kunstiliste ja esteetiliste valikute tegemiseks on loodud nõuandva hääleõigusega Kuressaare linna kunstinõukogu, kuhu kuuluvad maakonna kõige kõvemad asjatundjad, siis maitse- ja stiiliotsustes me viltu minna ei saa,” kinnitas linnapea. Ta lisas, et üldiste kujunduskontseptsioonide ja visioonide osas saab ka alati konkursse korraldada.

Urve Tiidus ei kinnitanud, et linnakunstniku ametikoht tulevikus täitmata jääbki, kuid nentis, et see ametikoht tuleks struktuuris natuke avaramalt ümber mõtestada.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 31 korda, sh täna 1)