Kultuurivara revideerijate küsimustele vastas linnapea (1)

Kuressaare linnavolikogu eilsel istungil tegi revisjonikomisjon kokkuvõtte Kuressaare Kultuurivara revideerimisest ning tõi välja peamised küsitavused, mis revisjoni käigus ilmnesid.

Komisjoni esimehe Piret Sarjase sõnul tegi neile kõige suuremat muret see, et 2009. aasta merepäevad jäid väga suurde miinusesse. “Veel tegi muret see, et arved tasuti alles detsembri alguseks. Arvete tasumise aeg oli pikk ja neid tasuti töötajate töötasude kokkuhoiu arvelt, mida me ei saa kuidagi õigeks pidada, sest töötasude fond peaks olema eelarves hästi planeeritud ja paika pandud,” rääkis Sarjas.

Ta lisas, et kui tekib selline võimalus – hoida kokku nii palju töötasusid –, tekib ka küsimus, et kas need ametnikud ei tee oma tööd, kusagil jääb midagi tegemata või on midagi valesti planeeritud. Linnapea Urve Tiiduse hinnangul oli komisjoni aruanne põhjalik ning järelduste ja ettepanekute osa konstruktiivne, kuna seal näidati selgelt, kuhu Kultuurivara saaks edasi areneda ja mida saaks paremini teha.

Ta tunnistas, et toonased merepäevad läksid tõesti ülekulusse ja linn toetas neid seepärast rahaliselt, ent kuna tegemist on ikkagi linna ühe esindusüritusega, oli abistamine põhjendatud. “Me ei saanud jääda kõrvaltvaatajaks ja öelda oma allasutusele, et katsuge ise hakkama saada,” märkis Tiidus. Linnapea sõnul on põhjused, miks üritus miinustesse jäi, seotud sellega, et 2009. aastal tabas linna majanduslangus ning paljud sponsorid ütlesid oma varasemad lubadused üles.

“Kuna tegemist on suure avaliku üritusega, siis ma leian, et linn käitus mõistlikult, minnes appi,” tähendas ta. Urve Tiiduse sõnul on vigadest õpitud ja selle kinnituseks on, et tänavused merepäevad õnnestusid täielikult. “Mis puudutab järeldusi ja ettepanekuid, siis arutame need kõikide asjaomaste inimestega läbi ja eks me siis võtame midagi ka ette,” kinnitas linnapea.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 20 korda, sh täna 1)