Harjulased rõõmustasid saarlasi (1)

Sel aastal oli kohaliku omaalgatuse programmilt (KOP) raha taotlemiseks Saare maakonnast häid projekte esitatud nii palju, et maavanem Toomas Kasemaa taotles nende rahastamiseks täiendavaid summasid. Lisarahastamiseks eraldati maakonnale 100 000 krooni.

“Harjumaa loobus oma osast Saaremaa kasuks,” rõõmustas KOP-i Saare maakondliku komisjoni esimees Leo Filippov. Eraldatud 100 000 krooniga saab osaliselt rahastada 15 projekti, mis on hindamisel saanud hea keskmise hinde, kuid jäänuksid raha vähesuse tõttu rahastamata. “Terve aasta lõikes on projektide esitamise rekordaasta,” ütles Filippov. Aasta lõikes ette antud summaga oleks KOP saanud rahastada projektidest alla poole.

Kuna oli teada, et mõnes maakonnas võib projektiraha üle jääda, tegigi Filippovi juhitav komisjon ettepaneku küsida ministrilt raha juurde. 2010. aastal esitati KOP-ile 157 projekti toetustaotlusega kokku 2 343 840 krooni. Maakonnale on taotluste rahuldamiseks eraldatud 750 600 kr. Seega on raha taotletud 3,12 korda rohkem, kui seda maakonnale eraldatud oli. Esitatud projektide koguarvust (157) on komisjoni ettepanekul peamiselt osarahastusega rahastatud 75 projekti, s.o 47,8% esitatud taotluste arvust.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 13 korda, sh täna 1)