Saarlased käisid Audrus auhinda saamas

Eestimaa spordiliit Jõud tunnustas spordiaasta pidulikul lõpetamisel Pärnumaal Audrus Andropoffi villas aasta tegijaid 2010. Kategoorias “Aasta piirkondlik spordisündmus” pälvis Võrumaa mängude järel teise koha Saaremaa kolme päeva jooks.

Aasta kohaliku omavalitsuse sporditöötaja nimetuse vääriliseks peeti Saaremaa kolme päeva jooksu 1991. aastal võitnud nüüdset Ülenurme valla sporditöö korraldajat ja sealse gümnaasiumi kehalise kasvatuse õpetajat ning vallavolikogu esimeest Heiki Sarapuud. Vastne aasta tegija on Saaremaa kolme päeva jooksul pjedestaalikohale jõudnud koguni kaheksal aastal (viis korda lõpetanud teisena, kaks korda kolmandana ja ühel korral esimesena).

Audrus käisid piirkondliku spordisündmuse kategoorias saadud teise koha tänukirja vastu võtmas MTÜ Saaremaa Kolme Päeva Jooks juhatuse liige Tõnu Vaher, kes on nii jooksjana kui korraldajana osalenud kõigil 37 jooksul, ja jooksuveteran, endine kauaaegne Leisi keskkooli kehalise kasvatuse õpetaja Väino Vaha.

“Eriti meeldiv oli see, et autasustatute hulgas oli palju neid, kes on aastakümnete vältel Saaremaa kolme päeva jooksul osalenud. Kohtusin seal Heiki Sarapuuga, kaheksa aastat tagasi naiste arvestuses meie jooksu võitnud Anu Taveteriga, kes on Andrus Veerpalu õde, ja paljude teistega,” märkis Tõnu Vaher.

Saarlased hindasid aastalõpusündmust kordaläinuks, nagu spordiaastatki. “Kõik oli väga hästi korraldatud. Meil Väinoga jääb sellest väga hea mälestus. Saime veel kord kinnitust, et meie võistlus on üleriigiliselt spordifunktsionääride huviorbiidis. Üksinda aga nii suurt võistlust ei korralda. Tänu kogu tiimile!” oli Tõnu Vaher tänulik kogu korraldustoimkonnale.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 11 korda, sh täna 1)