Elanikud soovivad linna veel üht naabrivalvepiirkonda

Elanikud soovivad linna veel üht naabrivalvepiirkonda

 

Läinud reedel toimus TTÜ Kuressaare kolledžis naabrivalve infopäev, kus arutati järjekordse naabrivalvesektori asutamist kesklinna piirkonda.

Kuressaare linnavalitsuse pressiesindaja Silver Saluri sõnul oli reedene kohtumine politseipoolne algatus ning naabrivalvet tahetakse rakendada Rootsi tänaval. “Reedel selle üle arutati, nüüd on elanike jaoks otsustamise koht,” lisas Saluri, viidates, et lõppsõna naabrivalvepiirkonna kehtestamisel jääb siiski Rootsi tänava elanikele.

Kuressaares on tema sõnul praegusel hetkel kaks naabrivalvepiirkonda ja mõlemad on küllaltki tulemuslikud, sest elanikud on naabrivalvest ise huvitatud. Kuressaare politseijaoskonna piirkonnavanema Aare Alliku sõnul osalesid infopäeval Rootsi tänava kortermajade majavanemad, aselinnapea Kalle Koov ja MTÜ Naabrivalve Eesti esindaja Tiina Ristmäe, Torni tänava naabrivalvesektori vanem Anneli Arder ja Jaanis Prii TTÜ kolledžist.

Turvalisuse nimel

Allik selgitas Saarte Häälele, et politsei tahab naabrivalvepiirkondade moodustamise kaudu julgustada inimesi teatama võimalikest seaduserikkumistest ja vajadusel ka ise sekkuma, olgu siis tegemist valesti parkimisega või majaõues tuigerdava joodikuga. “Seda võib võtta kui turvalisuse ühislepet, mille saavutamist oleme püüdnud maakonna tasandil saavutada,” sõnas ta.

Alliku kinnitusel saavad inimesed üksjagu palju ise ära teha, et nende elukoha piirkonnas oleks rahulik ja turvaline elada. “See on võimalik koostöö kaudu, läbi lihtsate kokkulepete ja omavahelise suhtluse, mis tegelikkuses tähendab ju ka üksteisest hoolimist,” märkis Aare Allik. Huvist uue naabrivalvepiirkonna moodustamise vastu sai politseijaoskond teada oma tavatöö käigus, mis tähendab, et mõtte initsiaatorid olid ikkagi sealsed elanikud ise.

“Meie pakkusime oma abi kõikide osapoolte kokkutoomiseks ühise laua taha,” sõnas piirkonnavanem Allik. Infopäevalt said majavanemad tema sõnul ülesande selgitada naabrivalvepiirkonna loomise ideed ka teistele elanikele, et siis 2011. aasta jaanuaris ehk ka ühise tegutsemise leping allkirjastada.

Registreeritud 17 juhtumit

Naabrivalvepiirkonna loomine ja infotahvlitega varustamine ei jäta Aare Alliku kinnitusel seda ala läbivaid inimesi üldjuhul ükskõikseks, neil võib täheldada kahesugust reaktsiooni. Seaduskuulekad inimesed, märgates infotahvleid, noogutavad Alliku sõnul tunnustavalt, teadvustades, et selles piirkonnas elavad oma kodust hoolivad inimesed. Vääritute plaanidega inimesed arvestavad aga infotahvlit silmates, et nende tabamise tõenäosus on selles piirkonnas palju suurem, ja pigem loobuvad oma mustadest plaanidest.

“Rootsi tänava piirkonna puhul on tegemist Kuressaare linna tavalise elamutegrupiga, mis ei erine oluliselt teistest samasugustest piirkondadest,” kinnitas Aare Allik. 2010. aastal on kõnealuses piirkonnas tema sõnul registreeritud 17 juhtumit, millesse politsei on pidanud sekkuma, 2009. aastal oli juhtumeid aga koguni 45. “Aastate jooksul on igasuguseid juhtumeid olnud, alates koerapidamise probleemidest kuni isikutevahelise vägivallani,” täpsustas Allik. Lisaks Kuressaarele on sellest suvest üks naabrivalvesektor loodud ka Kaarma vallas Tõrise külas.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 9 korda, sh täna 1)