Valdade kodulehed vajaksid hädasti uuendamist (3)

Valdade kodulehed vajaksid hädasti uuendamist

Asko Berens.
Foto: Aare Laine

Elitec Group OÜ projektiteenuste pakkuja Asko Berens koolitas Loona mõisas vallavalitsuste ametnikke, valdade allasutuste juhte ja ettevõtjaid, selgitades, kuidas edastada informatsiooni kodulehekülgedel operatiivsemalt.

“Valdade kodulehed on üsna vanad. Internet areneb pidevalt. Selle projekti kaudu me õpetame informatsiooni pakkumist nii vallaelanikele kui ka väljastpoolt valda huvi tundvatele inimestele. Valdade kodulehed peaksid oma temaatikaga köitma potentsiaalseid turiste. Väga oluline on see, et koduleht oleks leitav nüüdisaegsete otsingumootoritega,” rääkis Asko Berens.

Arvutispetsialisti hinnangul on enamik kodulehti tehniliselt juba ajast ja arust. “Need ei tule hästi otsingumootoritest välja. See on üks olulisemaid põhjusi, miks peaksime kodulehti uuendama,” märkis koolitaja. Tegelikult võib huviline valdade kodulehekülgedelt saada isegi väärinfot. Mõnedki sinna kantud ettevõtted on kas tegevuse lõpetanud või muutnud orientatsiooni.

Paljude ettevõtete, osaühingute ja talude kohta ei ole kodulehtedel aga sõnagi. “Sellised asjad on kõik vallavalitsuste juhtide ja ametnike otsustada. Kui vallavalitsuses on eesotsas inimene, kelle jaoks internet ei ole igapäevane vahend, siis võib olla probleeme ka valla koduleheküljega. Aga kui vallaametnikud ise tajuvad kodulehe vajalikkust ja tähtsust, siis on tunda ka seda, et sellele pannakse rohkem rõhku,” mainis arvutispets.

Asko Berensi hinnangul suureneb kodulehe olulisus iga päevaga, kuna kasutajate arv kasvab pidevalt. “Tehniline pool ja raha ei tohiks kodulehtede uuendamisel takistuseks olla. Pigem paneb sellele pidurid peale ikkagi ametnike suhtumine,” tegi koolitaja järelduse oma kogemustest.

Uusi teadmisi ja oskusi omandas ka MTÜ Loona tegevjuht Maarika Toomel, kes hindas koolitajat kui interneti valdkonda põhjalikult tundvat spetsialisti. “Asko Berens räägib ka keerulisematest asjadest arusaadavas keeles. Nii ettevõtjatel kui ka omavalitsustel tuleb ära teha suur töö, tutvustamaks kodulehel oma piirkonda võimalikult mõjusalt,” tõi Maarika Toomel esile ettevõtmise põhieesmärgi.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 160 korda, sh täna 1)