Sotsid ja IRL tegid oma esinumbrid teatavaks (9)

Kevadistele riigikogu valimistele lähevad sotsiaaldemokraatide ja IRL-i esinumbritena Hiiu-, Lääne- ja Saaremaa valimisringkonnas Kajar Lember ja Tõnis Palts.

Sotside esinumber Kajar Lember ütles, et sotsiaaldemokraadid lähevad valimistele läbi aegade tugevaima nimekirjaga, ning ei varjanud, et nende soov on saada siinse ringkonna kuuest kohast kaks endale. Sotsiaaldemokraatide erakond on kahtede valimiste vahel tublisti täienenud Rahvaliidust üle tulnud inimestega. Teiste hulgas ühines sotsidega pärast Rahvaliidust lahkumist ka nüüdne esinumber Lember.

Sotsiaaldemokraatide nimekirjas on teisel kohal riigikogu maaelukomisjoni esimees Kalev Kotkas, kolmandal kohal Läänemaa muuseumi endine direktor Rea Raus ja neljandal kohal Lääne maavanem Neeme Suur. Erakonna pressiesindaja Kirsti Ruuli sõnul on saarlastest kandidaate veel, sealhulgas ka Hannes Hanso ja Kihelkonna vallavanem Raimu Aardam.

Lõpliku nimekirja Ruul veel avalikustada ei soovinud, kuna läbirääkimised on ühe kandidaadi osas veel pooleli. Sotside esinumbrid kinnitasid esialgu kohalikud piirkonnaorganisatsioonid, kandidaatide üldnimekirja kinnitab Sotsiaaldemokraatliku Erakonna valimiskogu 16. jaanuaril. IRL-i pühapäevane valimiskonverents kinnitas siinseks esinumbriks juba varem väljahõigatud Tõnis Paltsu, kes proovib nende valimistega suurde poliitikasse tagasi tulla.

Paltsule järgnevad ärimees Alar Schönberg, Kärdla linnapea Georg Linkov, Kuressaare gümnaasiumi direktor Toomas Takkis, Merinvesti juhataja Enn Meri, Nõva vallavanem Enn Laansoo ja Kuressaare abilinnapea Argo Kirss. Varasemast on teada, et Reformierakonna esinumbrid Lääne-Eestis on keskkonnaminister, endine Kuressaare linnapea Jaanus Tamkivi ja praegune linnapea Urve Tiidus.

Keskerakonna tõenäoline esinumber valimistel on riigikogu liige, endine minister ja politseijuht Kalle Laanet. Keskerakond, nagu ka Rahvaliit ja rohelised pole oma kandidaate ametlikult veel avalikustanud.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 30 korda, sh täna 1)