Tembutamine lõppes kuuliga maksas

Tembutamine lõppes kuuliga maksas

 

18 aastat tagasi ühel aprilliõhtul hakkas tollase Kuressaare kaabeltelevisiooni ekraanil jooksma ärev kiri, et politsei otsib valget Žiguli marki autot. Nimelt olevat ühest taolisest tütarlast tulistatud ning tulistajad olid kuriteopaigalt põgenenud. Kõlab nagu ameerika gängsterifilm! Kuid mis tegelikult juhtus?

lgest autost tulistamine oli tegelikult lapsik kattevari tol 1992. aasta sumedal aprilliõhtul ühe linnaäärse korterelamu väikeses toas toimunud vahejuhtumile. Nimelt tulistas püstoliga TT sõprade ees uhkustanud noormees kogemata oma 17-aastast tüdrukut.

Lihtlabase eputamise tagajärg oli küll ilmselge õnnetusjuhtum, kuid noored teadsid, et ebaseadusliku relvaga mängimine ei kvalifitseeru seaduse silmis kindlasti mitte õnnetuseks. Raskelt vigastada saanud tüdruk mõtles välja plaani sõbra päästmiseks.

Mis siis tegelikult juhtus ja millise karistuse määras süüdlasele kohus, sellest pole kunagi varem kirjutatud. Ka järgnevas loos on asjaosaliste nimed muudetud.

Võltsmäng pani maakonna kihama

Jutt valgest autost ja tulistamisest levis Kuressaares tollal kulutulena. Jahmatav uudis vapustas turvalisena tundunud väikelinna elanikke tõsiselt. Kaks päeva oli terve Saare maakonna elu pea peale keeratud, sest tulistaja tabamiseks käivitati ulatuslik politseioperatsioon. Kontrolli all hoiti sõiduteed ja sadamad. Kannatlikud pidid olema ka kõik valge auto omanikud, keda politsei kinni pidas ja põhjalikult kontrollis. Tollal ei olnud autosid nii palju kui täna, kuid samas oli ka värvivalik väiksem ja valged autod seega üsna tavapärased.

Segaduses ja hirmul inimesed ei saanud infot peale kuulujuttude kuskilt, sest tollased kaks ajalehte juhtumit mingil põhjusel ei kajastanud. Ainus infokild ilmus alles pea nädal hiljem, 28. aprilli Saarte Hääle krimiuudiste rubriigis, kus politsei andis teada haiglasse toodud kuulihaavaga tütarlapsest, kelle seisund ei ole eluohtlik. Politsei lükkas samas ümber kuuldused, et tulistati juhuslikult möödunud valgest autost, ja kinnitas, et tegemist oli korteris aset leidnud õnnetusjuhtumiga, kus juhtunu juures olnud noored proovisid tegelikke asjaolusid varjata.

Loe edasi laupäevasest Saarte Häälest.
Telli Saarte Hääl internetist

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 21 korda, sh täna 1)