3000 krooni bensiinipaaki (18)

3000 krooni bensiinipaaki

Foto: Aili Kokk

Pea kaks aastat töötu olnud Merike Tall (42, fotol) sai augustikuust koristajana tööd, kuid seda tutvuse kaudu. Nüüd sõidab noorik kaks korda päevas – hommikul ja õhtul – Astest linna tööle.

Vana auto sööb kütust nii, et kuus kaob bensiinipaaki 3000 krooni ringis. Merike saab töö eest kätte (maksud maha arvatud) pisut üle 4000 krooni. Lapsetoetust saab Merike 600 krooni… Vald on andnud toimetulekutoetust. Igas kuus peab naisel arvele jääma 3200 krooni, et pank saaks võtta sellest oma osa laenu katteks. Maksta tuleb üür, elekter, telefon, lapsele läheb kooli raha…

Nii ongi, et ega Merike muidu linnas tööl käia saakski, kui tal head sõpra poleks. Tema ostab vahel paagi bensiini täis. “Eile tegin laenu, sest paak oli tühi. Jää või ööseks linna,” räägib naine, kel kodus kaks poega. Vanem poiss on samuti töötu, noorem 8-aastane. Merike: “Söömise poolest on asi ikka väga kesine, sest ega poest midagi lubada saa. Toiduabina saime makaroni ja jahu. Hea seegi, et laps saab koolist sooja toitu. Riideid, neid on veel varasemast ajast ja neid saab tänapäeval ka ühe krooni eest. Paha rääkida, aga ma elasin siis isegi paremini, kui töötu olin. Siis ei pidanud kaks korda päevas Aste ja linna vahet voorima.”

Ei, see on loomulikult hea, et siiski töö on. Nimelt on ju vaja tagasi maksta pangalaenu. Kui Merike töötas Olerexis, oli palk igati normaalne. Seda kartustki ei olnud, et tuleb koondamine. Kuna korter oli sellises olukorras, et nõudis hädasti remonti, siis saigi laenu võetud. Nüüd, kus olukord on tõesti raske, on ta isegi mõelnud korteri pangale laenu katteks ära anda.

Loe edasi laupäevasest Saarte Häälest.
Telli Saarte Hääl internetist

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 73 korda, sh täna 1)