Parvlaevad Muhumaa ja Saaremaa töötavad tormis graafikukohaselt (9)

Väinamere Liinide teatel teenindavad parvlaevad Saaremaa Kuivastu-Virtsu liini ja Muhumaa Heltermaa-Rohuküla liini regulaarselt ning tõrgeteta. Ära jäävad väljumised, mis olid planeeritud vanadele laevadele Regula ja Ofelia.

Väinamere Liinide teenindusjuhi Anu Hiiuväina sõnul ähvardas eile õhtul tõusma hakanud tormituul halvata ka laevaliikluse mandri ja saarte vahel, ent tänu uute parvlaevade võimekusele see oht tegelikkuseks ei saanud.

„Kuivastu-Virtsu liinil on toimunud regulaarselt kõik graafikureisid, seda vaid väikese hilinemisega, kuna parvlaeval Saaremaa läks esimese hommikuse sildumisega sadamasse kogunenud jää tõttu veidi rohkem aega. Heltermaa-Rohuküla liinil jäi täna hommikul ära ainult esimene väljumine Heltermaalt kell 6.30, kõik järgnevad reisid on toimunud graafikus,“ kirjeldas Hiiuväin.

EMHI andmetel on reede ennelõunal Väinamerel endiselt puhumas põhja- ja loodetuul puhanguti 20-25 m/sek. Sellega kaasnev tuisk, lumesadu ja jäätumine muudavad ilmaolud eriti keeruliseks.

Kuivastu-Virtsu liinil jäid täna ära Regula täiendavalt planeeritud reisid Kuivastust kell 13.00 ja 14.20 ning Virtsust kell 13.45 ja 14.55. „Uued laevad tõestasid järjekordselt, et nende ilmastikukindlus on väga hea. Ofelia ja Regula andsid sellise tuule- ja jäätingimuste koosmõju juures alla. Kui liinidel oleksidki olnud vaid vanad laevad ilma Muhumaa ja Saaremaata, oleks liiklus mõneks ajaks täielikult katkenud,“ märkis Hiiuväin.

Triigi – Sõru liinil liiklust raskete olude tõttu ei toimu. Täna ära jäänud väljumised plaanitakse teostada laupäeval Sõrult kell 8.15 ja 14.00 ning Triigist kell 9.30 ja 15.30.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 33 korda, sh täna 1)