Politsei palub liiklejatelt erilist tähelepanelikkust

Eesti meteoroloogia ja hüdroloogia Instituut teatas täna ees ootavast tugevast lumesajust ja politsei palub kõigil liiklejatel olla erakordselt tähelepanelik ja arvestada raskenevate ilmaoludega.

Politsei soovitab liiklejatel sihtkohta jõudmiseks varuda piisavalt aega. Tihenev lumesadu võib muuta teed ja tänavad raskemini läbitavaks ning autojuhid peavad kohandama oma liikumiskiiruse vastavaks teeoludega.

Kindlasti peab hoidma piisavat pikivahet ja arvestama asjaoluga, et pidurdusteekond on pikenenud. Vähemoluline pole jälgida, et teie autoaknad ning tuled oleks võimalikult puhtad, nii näete ise paremini teid ümbritsevat ning ka teie ise olete nähtav. Talvistes oludes peavad jalakäijadki jälgima, omades võib-olla ülekäigurajal küll eesõigust, et sõidukijuhid on neid märganud ja pidurdama asunud.Politsei avaldas lootust, et suverehvidega uljaspäid liiklemas enam ei näe, sest selline teguviis on juba eluohtlik nii enesele kui ka teistele.

Lääne prefektuuri liiklusjärelevalve talituse juht Sander Peremees sõnas, et tihe lumesadu ja libedad teed, ei tohiks enam ühtegi liiklejat üllatada: „Teeolud on juba mitu nädalat olnud vahelduvad, kord kergemad, siis jälle raskemad. See on andnud liiklejatele piisavalt aega uue olukorraga harjuda.”

Peremees usub, et iga juht on meelde tuletanud libedasõiduks sobilikud juhtimisvõtted. Ta annab ka retsepti liiklusõnnetuse vältimiseks: „Esiteks tuleb valida sobiv sõidukiirus, teiseks tuleb jätta eesliikujast tavapärasemast pikem pikivahe ja kolmandaks peavad autol olema korralikud rehvid. Lisaks eelnimetatutele peab juht enda vastu aus olema ja ei tohi oma libedasõidu oskusi ülehinnata.”

Auto tahtlikult ülejuhitavaks muutmine ja muud trikitamised jäägu väljapoole teid ja tänavaid, manitseb liiklusjärelevalve talituse juht.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 16 korda, sh täna 1)