Maanteeamet süüdistab sillaeksperti saamatuses (3)

Majandusminister Juhan Partsi juhitav Saaremaa püsiühenduse asjatundjate komisjon sattus ummikusse Soome keskkonnauurijate saamatuse tõttu, vahendas Eesti Päevaleht Online maanteeameti allikale tuginedes.

Sillaehituse strateegilise hindamise riigihanke võitnud WSP Finland OY raporti üks osa väidab, et silla tohib ehitada, tunneli ehitamine polevat aga mõttekas, sama raporti teine osa keelab silla ehitamise, soovitades tunneli kaevamist.

“Sisulise vastuolu tõttu keelab esitatud raport püsiühenduse rajamise mandri ja Saaremaa vahel,” ütles maan-teeameti projektijuht Kadri Auväärt. “Me ei tea, mis saab edasi, sest oleme kontakti WSP-ga kaotanud. Nende projektijuht ei võta juba kolmandat kuud telefoni ja ei vasta kirjadele.”

Saaremaa püsiühenduse komisjon arutas esmaspäeval toimunud koosolekul Muhu ja mandri vahelise transpordiühenduse keskkonnamõju strateegilise hindamise aruannet. Koosolekule oodati ka WSP esindajat Matti Mannoneni. “Nädal varem teatas Mannonen, et osaleb koosolekul. Kuid koosoleku päeva hommikul teatas ta, et ei tule, sest kõik transpordivahendid Soomest Eestisse on täis,” rääkis Auväärt.

Komisjon otsustas WSP koostatud aruannet suurte puuduste tõttu keskkonnaametile kinnitamiseks mitte saata. Komisjon leidis, et aruanne vajab kinnitamiseks täiendavat uurimist. Samal ajal ei soovi WSP täiendavaid uuringuid teha ja pole Auväärti väitel valmis kohendama ka aruande sõnastust. Osa uurimuse 13 miljoni krooni suurusest maksumusest on WSP-le välja makstud.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 22 korda, sh täna 1)