Kütusefirmad kergitasid üksteise järel hindu (9)

Kütusefirmad kergitasid üksteise järel hindu

KIITA POLE: Saare Kütuse Kihelkonna maantee tanklas tankinud Bruno rõõmustas selle üle, et temal pole vaja kütuse eest omast taskust maksta, kuid hindade tõus üleüldse on mehe sõnul siiski halb. Tänaseks on hinda kergitanud ka Saare Kütus.
Foto: Egon Ligi

Mandril tegutsev kütusefirma Statoil tõstis teisipäeva õhtul bensiiniliitri hinda 75 senti ja diislikütuse hinda 65 senti, eile keskpäeval langetas seda konkurentsist johtuvalt aga 25 sendi võrra. Saaremaal küll Statoili tanklaid pole, kuid teisedki kütusefirmad on hindu tõstnud.

Olerexi automaatjaamades tõsteti Stat-oili eeskujul hindu eile pärastlõunal kella kahe paiku. Nende pressiesindaja Maily-Maria Kiviselja sõnul kallines kütus Olerexi Saaremaa mehitatud tanklates 20 sendi võrra. Mootoribensiini 95 uus hind on seega 18 krooni 40 senti liiter, bensiin 98 maksab 18,90 ja diislikütuse liiter 18,65. Olerexi turundusjuht Antti Moppel selgitas, et praegune järsk hinnatõus on tingitud juba nädalapäevad toorainebörsidel väldanud hinnatõusust.

Toornafta hinnatõus ületas Moppeli sõnul taseme 90 USD barreli kohta, viimati oli nafta nii kallis 2008. aasta oktoobris. “Jaehinna tõus enne pühadeperioodi ja eurole üleminekut on erakordselt ebameeldiv uudis nii tarbijatele kui ka kütuse jaemüüjatele,” ütles Moppel ja rõhutas, et vastupidiselt levinud arvamusele ei ole hinnatõus mingilgi moel kütuse jaemüüjate huvides.

Ka Alexela tanklates oli kütusehind eilsest kerkinud, nii oli bensiin 95 uus hind 18 krooni ja 20 senti, bensiin 98 maksis 18 krooni ja 70 senti ning diislikütus 18 krooni ja 45 senti. Hinnatõusuga läks kaasa ka Neste, kus bensiin 95 maksab nüüd 18 krooni ja 45 senti ning diislikütus 18 krooni ja 70 senti.

AS-i Saare Kütus juht Margus Hiet ütles Saarte Häälele eile lõuna paiku, et nemad seni veel hinda tõstnud ei ole, kuid tõenäoliselt tuleb neilgi hinnad üle vaadata ja lähtuvalt konkurentsist neis korrektuure teha. “Eks meil tuleb konkurente ikkagi jälgida ja selle järgi tegutseda. Juttu on sellest olnud,” sõnas Hiet. Temagi kinnitusel on hindade äkilisel tõstmisel vaid üks põhjus ja see on maailmaturul valitsev väga kõrge hind.

Saare Kütuse tanklas eile õhtu hakul tankinud Bruno ütles Saarte Häälele, et teda hinnatõus tegelikult otseselt ei mõjuta, kuna ta ise bensiini eest maksma ei pea. “Minul on selles suhtes hea, et ma pole kolm aastat ise kütuse eest maksma pidanud. Samas eks ta teistele halb ole kindlasti,” tunnistas ta.

Bruno järel oma auto bensiinipaaki täitma asunud Antoni hinnangul on jõulueelsele ajale sattunud kütuse hinnatõus juba iga-aastane nähtus. “Küll see tõuseb kindlasti veel. Euroga koos, ma arvan, sellest pole pääsu,” arvas Anton, et hinnad tõusevad lähiajal ilmselt veelgi.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 43 korda, sh täna 1)