Turg ärkab kevadel (7)

Turg ärkab kevadel

 

Linnavalitsus kinnitas eilsel istungil Kuressaare turu üürile andmiseks korraldatud eelläbirääkimistega pakkumise võitjaks OÜ Veskimaja Hoov. Leping võitjafirmaga sõlmitakse alates 1. jaanuarist viieks aastaks.

Linnavalitsuse teatel kohustub üürnik viie aasta jooksul turu hoonete ja rajatiste ehitustöödesse investeerima 600 000 krooni. Ühtlasi peab ta korraldama turukeskkonna uuendamise arendus- ja ehitustöid ning investeerima turu vallasvarasse ja turutegevustesse.

Veskimaja Hoovi tegevjuht Fleur Sprenk (fotol) ütles Saarte Häälele, et plaanid turuga on suured ja ilusad. “Kuna turg on nii halvas seisus olnud ikkagi aastaid, siis tahaksime siia värsket verd ja suuri muudatusi,” lausus Sprenk. Tema sõnul on kindel plaan ja visioon nüüdseks olemas. “Esmalt tuleb turuplats puhtaks teha ja siis alustame teisaldatavate pinkide, lettide ja katuste tegemisega.

Plaanis on turule kokku tuua nii kohalikud kui ka mandri kaupmehed. Harjutame inimesi uuesti turul käima,” rääkis Sprenk. Visiooni kohaselt on turualale kavas püstitada varikatus kohaliku toodangu müügiks turuhoone taga, platsi Kiriku tänava äärsesse ossa tulevad auto- ja jalgrattaparkimiskohad turul kauplejatele ja invaliididele.

Lisaks on kindel plaan korrastada haljastus ja panna dekoratsioone turu Kiriku tänava poolsesse ossa, et seal oleks kena ka ilma turupäevata istuda ja puhata, samas ei tohi segada turupäeva korraldamist. Eraldi pingid ja lava peaksid tulema turu Tallinna tänava poolsesse ossa. Fleur Sprenki sõnul on neil eesmärk muuta kaubavalik turul tunduvalt suuremaks kui see seni on olnud. “Et poleks tunnet, et seal nagunii midagi ju pole. Seda tahame kindlasti muuta ja selleks teeme koostööd mittetulundusühingute ja talunikega,” kinnitas ta.

Sprenki sõnul on läbirääkimisi ses osas juba peetud ning hiljemalt maikuuks saab loodetavasti täiesti uue ja värske väljanägemisega turg väravad valla lüüa. Sprenk lisas, et ehitusfirmadel on hinnapakkumised tööde osas võetud ning nüüd on tarvis veel leping sõlmida. “Ootame lumesulamise ära ja tegime kokkulepped, et kuniks uusi laudu veel pole, peavad ajutised lauad jääma, et need vähesed, kes talvel müüvad, saaksid edasi tegutseda,” ütles Fleur Sprenk.

Plaanide elluviimiseks on OÜ Veskimaja Hoov kaasanud strateegilise partneri, kelleks on OÜ BBP Kaubandus Grupp. Turukeskkonna uuendamise idees on kasutatud MTÜ Saaremaa Turundusühing 2009. aastal esitatud visiooni, milleks on ühingu heakskiit olemas.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 75 korda, sh täna 1)