Lumi vallutas linna (12)

Lumi vallutas linna

LUMEUPUTUS KURESSAARES: Linnavalitsus lumevedu ei telli, sest raha selleks pole.
Foto: Egon Ligi

Üha tihenevad lumesajud ja sõiduteede äärtesse kuhjunud lumevallid on pahaseks ajanud kitsastel tänavatel asuvate kaupluste töötajad, jalakäijad ning ka paljud autojuhid.

“Sain just labidaga tänava puhtaks roogitud, kui tuli lumesahk ja lükkas kogu valli jälle kõnniteele,” kirjeldas eilset päeva Kuressaares Kauba tänaval tegutsev ettevõtja, kelle sõnul kühveldas ta lume taas küll valli tagasi, kuid olukord on sellegipoolest hull, sest poodidesse sisse pääseda on inimestel üha raskem.

“Lumised tänavad on nii kitsad, et autoga juurde ei saa, ning on ka juhtunud, et autod jäävad kinni,” rääkis ettevõtja. “Lumekoristus linnatänavatelt käib regulaarselt ja plaanipäraselt,” ütles Saarte Häälele Kuressaare abilinnapea Kalle Koov, selgitades, et lund ei ole veel nii palju, et see nõuaks kohese väljaveo korraldamist.

“Tänasel päeval ei ole veel põhjust enneolematust lumerohkusest rääkida,” sõnas Koov, lisades, et seda on meie jaoks küll tavapärasest rohkem, kuid ka sellise lumerohkusega tuleb harjuda. Abilinnapea soovitab inimestel kohandada oma liikumis- ja liiklemisharjumusi muutunud ilmastikuoludega ning olla ettevaatlikum ja sallivam.

“Lund hakatakse välja vedama äärmise vajaduse korral ning seda korraldab Linnamajandus,” ütles Koov, põhjendades, et linna 2010. aasta eelarves lumeveoks enam raha ei ole.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 33 korda, sh täna 1)