Fantastiline, imeline, vahva, südantsoojendav

Fantastiline, imeline, vahva, südantsoojendav

UUE TRADITSIOONI ALGUS: Talvelaulupeo kordaminekust tunnevad heameelt dirigent Imbi Kolk ning Kihelkonna segakoori laulja ja konferansjee Kristjan Kurvits.
Foto: Aare Laine

Kihelkonna talvelaulupeole hinnangu andmiseks laenasin pealkirjaks sõnad Karja segakoori dirigendilt, staažikalt muusikapedagoogilt Tiina Oksalt. Just niimoodi iseloomustas koorijuht möödunud reede õhtul Kihelkonnal aset leidnud väidetavalt esimest talvelaulupidu Eestis.

“Meil siin Kihelkonnal on nüüd kõik hästi. Tantsime ise memmede rühmas ja meiegi saime laulupeole kutse. Tore on ju nii ilusal talveõhtul kodust välja tulla. Sellist pilti siin laululava juures pole enne nähtud – laternad põlevad, lava on valgustatud, kõikjal paks lumi ja kooride esituses kõlavad meile nii armsaks saanud laulud,” kiitis kohalik tantsumemm lauljate ettevõtmist.

Laulupeorongkäik oli nagu rongkäik ikka, aga seekord olid särasilmsetel lauljatel üll talveriided, peas villased rätikud ja mütsid, sekka oli näha karvamütsegi. Õhtuhämaruses hoiti käes tulelonte-tõrvikuid või laternaid, helistati kellukesi. “Põhjamaa, me sünnimaa..” kõlas võimsalt Imbi Kolga dirigeerimisel kaheksa koori esituses avalauluna.

Lauljaid oli tervitama sõitnud maakonna kultuurijuht Valve Heiberg, kes polnud kiitusega korraldajaile kitsi. Kihelkonna vallavanem, kohaliku segakoori laulja Raimu Aardam rõõmustas võõrustajana rohkearvulise osavõtjaskonna ja ilma üle. “Oleme põhjamaiselt optimistlikud ja laulusuiselt rõõmsad!” lausus lauljast vallajuht kokkutulnuile püüne pealt. Laululava kontserdi lõppakordina lendasid taevalaotusse värvilised ilutulestiku raketid.

Talvise laulupeo idee hakkas idanema kuumal suvepäeval Taritu laulupeol. Kihelkonna segakoori esimesele sünnipäevale kutsuti sega- ja külakoore lähemalt ja kaugemalt. Kõik võtsid kutse rõõmuga vastu ja nii see pidu sündiski. Omapära lisas seegi, et kontserte anti koguni neljas paigas. Kõigepealt laululaval, seejärel Kihelkonna kirikus, siis kuuse juures ja lõpuks rahvamajas. Kihelkonna aleviku keskel kuuse all kuulutas vallavanem Raimu Aardam välja jõulurahu.

Rahvamaja saalis õnnitlesid nii külaliskoorid kui ka kohalikud kultuurilembesed ettevõtjad aastaseks saanud sünnipäevalast – Kihelkonna segakoori. Koorijuht Imbi Kolk säras õnnest. Temal on nüüd juhendada kaks koori – Mustjala ja Kihelkonna segakoor. “Lõppev aasta oli väga üllatuslik. See on ületanud minu kõige optimistlikumad lootused. Kihelkonna koori lauljad on väga distsiplineeritud.

Nad on teinud ära väga suure töö. Kui esimeses proovis olid meestest vaid vallavanem Raimu Aardam ja volikogu esimees Rene Reinsoo, siis nüüd on mehi koguni 11. Vallajuhtide eeskuju on nakkav,” rõõmustas dirigent. Nii lauljate kui korraldajate arvates pandi reedel alus uuele traditsioonile – Kihelkonna talvisele laulupeole.

Talvelaulupeost pikemalt Kadi raadio saates “Külavahelood” 18. detsembril kell 8, kordus 19. detsembril kell 9.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 98 korda, sh täna 1)