Kuhu minna

Teisipäev, 7. detsember

KINO
Divas kl 18.30 komöödia Mehed ujumistrikoodes.
Kuressaare Linnateatris kl 19 Eesti lühifilmid: „Vahetus,“ „Külm on“ ja „Oleg“. Pilet 30 kr.

NÄITUS
Hellamaa külakeskuses 21. detsembrini avatud sokinäitus. T, N kl 9–18.30; K, R, L kl 9–14.45.
Kuressaare kultuurikeskuses vanamuusikaansambli Rondo viitteist tegevusaastat peegeldav fotonäitus “Rondo 15”, mis on avatud 17. detsembrini. Tule vaatama!

ÜRITUS
Valjala rahvamajas kl 19.30 “Advendiaja mõtisklus”: muusikat teeb ansambel Eksistents Kuressaarest; külas Hannes Nelis, Rita Lauge jt.
Mönusas Villemis pubipokker.

TEATER
Valjala lasteaias kl 9.30 mõnus talvehommik etendusega “Mõmmi ootab jõulusid”. Lavastaja Anneli Kaljuste. Etendus on tasuta. Huvilised oodatud!

Kolmapäev, 8. detsember

KINO
Divas kl 18.30 ja kl 20.30 komöödia Mehed ujumistrikoodes. Pilet 40 kr.

ÜRITUS
Kuressaare gümnaasiumi aulas Saare maakonna solistide ja duettide konkurss. Kl 12–13.30 I võistluskontsert (5.–6. kl solistid, 5.–9. kl duetid); kl 14.15–15.45 II võistluskontsert (7.–9. kl solistid); kl 16.15–18 III võistluskontsert (10.–12. kl solistid, 10.–12. kl duetid).

TEATER
Kuressaare Linnateatris kl 11 jõuluetendus: Aarne Mägi “Soovilaegas”. Talves on lugusid, imelisi ja mõistatuslikke, millest kohe aru ei saagi. Ja mida aasta lõpu poole, seda saladuslikumaks need lood muutuvad. Aga tähtis on uskuda, siis võib nii mõnigi unistus täide minna. Lavastanud Aarne Mägi. Mängivad Liisa Saaremäel (SÜG), Argo Sannik (KG) ja Piret Rauk. Kestus 20–25 min. Pilet 50 kr, müügil Kuressaare Linnateatri kassas.
Kuressaare kultuurikeskuses kl 19 Vana Baskini Teatri etendus “Üllatuskülaline”. Komöödia kahes vaatuses. Lavastaja Ivo Eensalu. Mängivad Helgi Sallo, Pille Lukin, Terje Pennie, Natali Lohk või Merilin Kirbits, Tõnu Kilgas, Väino Laes ja Raivo Mets. Piletid hinnaga 125/150 kr müügil Kuressaare kultuurikeskuses.

ÜRITUS
Mönusas Villemis kl 19 saskuturniir.

TULEKUL
Kuressaare linnuses
vestluspärastlõuna Kätlin Hommik-Mrabtega
Saaremaa muuseumi kutsel esineb neljapäeval, 9. detsembril kl 16 Kuressaare linnuse roosas saalis ettekandega Eesti islamikogukonna aktiivne eestvedaja Kätlin Hommik-Mrabte. Üritus on tasuta ja sellele on oodatud kõik ajaloo- ja kultuurihuvilised.
Kätlin Hommik-Mrabte on sündinud 1980. aastal Kuressaares ja siin ka üles kasvanud. Hilisem elutee viis teda Prantsusmaale Sorbonne’i ülikooli araabia filoloogiat õppima. Ligi kümme aastat tagasi pöördus ta islami usku ning on nüüdseks tõusnud üheks juhtivaks islamieksperdiks ja islamivalgustajaks Eestis.
Vestluspärastlõunal tulevad kõne alla islami ja eestluse vahekordadega seotud küsimused. Samuti küsimustering, mida on vaja tundma õppida erinevate usutraditsioonidega rahvaste parema üksteisemõistmise ja rahuliku kooseksisteerimise huvides. Eraldi käsitlemist leiab küsimus Eesti (ja ka eesti) naise identiteedist moslemina.
Raul Salumäe

Hea teada

14. detsembril kl 16–17 toimub Tallinnas Solarise keskuses Apollo raamatukaupluses Hilja Seppo raamatu “Dr Arnold Seppo lugu” esitlus. Autor ootab esitlusele ka endisi dr Seppo patsiente ja inimesi, kellele see on ühel või teisel põhjusel südamelähedane teema.

“Dr Arnold Seppo lugu”. Autor Hilja Seppo 1994. aastal hävitati osa üleliiduliselt tuntud traumatoloogi doktor Arnold Seppo elutööst – likvideeriti Seppo-nimeline kliinik Tallinnas. Kuid veel praegu, 30 aastat pärast Arnold Seppo surma on mitmed tema meetodid kasutusel või edasiarendamisel nii Eestis kui ka välisriikides. Raamatut saab otse ja soodsamalt tellida kirjastuse koduleheküljelt www.interjoor.ee .

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 22 korda, sh täna 1)