Aasta lõpus tuleb sporditähtede mõõduvõtt (1)

Käesoleva aasta eelviimasel päeval vallutab Kuressaare spordikeskuse esinduslik rida Saaremaalt sirgunud keskmisest kaugemale jõudnud sportlasi, kes hakkavad vastastikku mõõtu võtma ebatraditsioonilistel spordialadel.

Lisaks pakutakse linnarahvale tasuta näitust, kus võib näha erinevate spordialade varustust, ja saab ka ise sporti teha. Päev tipneb heategevusliku oksjoniga, kus müüki lähevad sportlaste annetatud esemed. Ott Tänak, Indrek Kajupank, John Kaju, Indrek Tustit, Indrek Rannama, Madis Kallas, Raigo Kuusnõmm, Veiko Lember, Kaarel Kruusmägi, Andre Anis, Andris Õunpuu, Rigo Räim.

Selline on sportlaste nimekiri, kes MTÜ Saaremaa Korvpall ja SK Sar-Tech Motorsport korraldataval Saaremaa Spordisõprade Söul 2010 üles astuvad. “Saaremaalt on sirgunud palju sportlasi, keda kodupublik iga päev ei näe,” ütles Toomas Sepp, ürituse üks korraldajaist. Samuti korraldustiimi kuuluv Raigo Sooär sõnas, et eesmärgiks oli seatud kõikide Saaremaa tippude kojutoomine, kuid kahjuks ei saa seekord osaleda näiteks Keith Pupart, Marek Niit, Tiidrek Nurme ja Mihkel Aksalu. Sooär lisas, et kõik olid ürituse kui sellise poolt, paraku ei ole šõutegemine tippsportlasele alati soovitatav.

Spordimehed hakkavad võistlema sellistel aladel nagu joonejooks, vee- või limonaadikasti hoidmine, wattbike’i (teatud veloergomeeter – toim) võistlus, palliviskevõistlus, segway- (omamoodi liikur – toim) sõit, kangil rippumine.
Toomas Sepp märkis, et pigem on tegemist siiski meelelahutusüritusega, mitte “veri ninast välja” võidu peale võistlemisega.

Lisaks sportlastele astuvad üles ka Saaremaal spordiga seotud VIP-id, kes samuti võistlevad. VIP-võistlejate nimekirja kuuluvad Kalle Laanet, Tõnu Seil, Urmas Treiel, Hendrik Karlson, Robert Pajussaar, Erik Keerberg. Raigo Sooäre sõnul on kavas ka mitmeid üllatusi ja uusi ideid lisandub iga päevaga. Ta mainis, et spordikeskust on kavas ka kõvasti ümber kujundada, tuua juurde võistlust nauditavamaks muutvaid heli- ja valguslahendusi. Sportlikule meelelahutusele vahelduseks pakub tantsunumbreid Semiir ja laulu Varsakabi.

Klubid näitusel

Meelelahutusüritusele eelneb päeval spordikeskuses avatav näitus, kus saavad end tutvustada spordiklubid. Sinna on oodata mitmeid huvitavaid eksponaate. Nii tuuakse kohale Ott Tänaku võistlusauto, surfarid tutvustavad oma varustust ja purjetajad oma, orienteerujad sätivad üles väikese orienteerumisraja. Sooäre sõnul on registreerunuid veelgi. Toomas Sepp lisas, et tegu pole mitte ainult vaatamisnäitusega, vaid külastajad saavad asju ikka näpuga katsuda ka.

Näitus on külastajatele tasuta, õhtune meelelahutus piletiga, kusjuures kuni 10-aastastele lastele on ka šõu tasuta. Noortele ja pensionäridele maksab pilet eelmüügist 50 krooni ja kohapealt ostes 75 krooni. Täispileti hind on eelmüügist 75 ja kohapeal 100 krooni.

Päeva mahub ka heategevusoksjon, kus lähevad enampakkumisele sportlaste välja pandud esemed. Raigo Sooär ütles, et hetkel läbirääkimised veel käivad, kellele oksjonist saadud tulu antakse. Toomas Sepp märkis, et kavandatav üritus ei ole mõeldud vaid ühekordse projektina, sellest loodetakse kasvatada üks kena aastalõpu traditsioon.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 52 korda, sh täna 1)