Saage tuttavaks imearmsa mürgeldisega – tšintšilja Nupsuga

Saage tuttavaks imearmsa mürgeldisega – tšintšilja Nupsuga

ARMASTATUD KARVAPALL: Maarja ja Karli teavad, mida tähendab lemmikloom. Hoolitsust, armastust ja tähelepanu pakub talle terve pere.
Foto: Egon Ligi

Suure saladuskatte all hoitud plaan tuua koju tšintšilja sai ühel heal päeval teoks. Kuressaares elavad Maarja Saksakulm ja Karli Raamat otsustasid neli kuud tagasi, et nende uueks majuliseks saab imearmas pisike tšintšilja, kel vanust vaid kolm kuud.

“Algul oli ta nii pisike, et mahtus peopessa. Kui me ta oma sõbra Anita käest Mändjalast tõime, siis ma tellisin internetist raamatu ja viisime end kõigepealt tšintšiljapidamisega kurssi. Nüüd on ta siin. Karli ema ja isa ütlesid, et ta on huvitavam kui telekas,” räägib perenaine Maarja loomast särasilmi.

Nagu ikka heal lapsel on ka sel pere lemmikul nimesid kohe mitu.
Kui alguses ristiti karvapall ühe lahtise karvatuti tõttu Tutiks, siis nüüd on lemmiku põhinimi Nupsu. Karli hüüab teda pika ja pehme karva tõttu Kraeks. Naabripoiss olevat aga öelnud, et ta on ju nagu kinnas. Tšintšilja näebki välja nagu suure hiire ja miniküüliku ristsugutis, kellel on kohev saba nagu oraval ja pehme karv.

Loe edasi laupäevasest Saarte Häälest.
Telli Saarte Hääl internetist

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 187 korda, sh täna 1)