Muhuverd Tanel Toomi lühifilm kandideerib Oscarile

Muhuverd Tanel Toomi lühifilm kandideerib Oscarile

 

Ameerika filmiakadeemia valis Muhu juurtega Tanel Toomi lühimängufilmi “The Confession” (“Pihtimus”) kümne lühifilmi hulka, mis kandideerivad Oscarile.

Lühifilmi kategoorias tehti valik 76 filmi hulgast, märgitakse akadeemia veebilehel. Tanel Toom (pildil) on lõpetanud Tallinna ülikooli filmirežissöörina ja õpib Londonis riiklikus filmi- ja televisioonikoolis (National Film and Television School).

Taneli isa ja vanavanemad on pärit Võikülast. “Väikese poisina veetsin Võikülas kõik suved. Praegugi katsun ikkagi igal suvel kas või korra oma maakodus nädala või paar päeva veeta,” rääkis noormees suvel Muhu vallalehele. “The Confession” on lugu vaiksest ja siirast poisist Samist, kes on mures oma esimese pihilkäigu pärast: tema südametunnistus on puhas – järelikult ei saa toimingust ka kergendust loota.

Koos sõbra Jacobiga otsustatakse seda viga parandada, kuid esialgne süütu vemp muutub ootamatult tragöödiaks… Selle aasta mais tunnistas Ameerika filmiakadeemia “Pihtimuse” 36 riigist pärit 61 filmi seast parimaks välismaiseks tudengifilmiks.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 31 korda, sh täna 1)