Kuhu minna

Neljapäev, 2. detsember

KINO
Divas kl 19.30 draama Sotsiaalvõrgustik. Viimane seanss. Pilet 50 kr.
Kuressaare Linnateatris kl 19 kolm eesti lühifilmi: “Vahetus”, “Külm on”, “Oleg”. Pilet 30 kr.

ÜRITUS
Kuressaare kesklinnas, linnavalitsuse ja Privilege klubi ees kl 19 aidsi ennetusüritus. Süüdatakse küünlad. Seejärel algab Privileges üritus, kus jagatakse kondoome ja õpetatakse neid mulaažil õigesti paigaldama. Näidatakse ka Punase Risti Saaremaa seltsi tehtud aidsiteemalist filmi. Pilet 25 krooni.

TEATER
Orissaare kultuurimajas kl 10.45 lasteetendus “Tänav” – õpetlik lugu liiklemisest.

TANTS
Divas Saku esitleb: Student Night. DJ Peeter Kukk. Sissepääs tasuta kuni kl 24-ni, kl 24-st pilet 25 kr.
Kodulinna lokaalis DJ Alver Raaper. Sissepääs tasuta.

Reede, 3. detsember

KINO
Divas kl 19.50 komöödia Mehed ujumistrikoodes. Pilet 40 kr.
Kuressaare Linnateatris kl 19 kolm eesti lühifilmi: “Vahetus”, “Külm on”, “Oleg”. Pilet 30 kr.
Arensburgi spaahotelli konverentsisaalis näidatakse kl 20 filmi “Need vanad armastuskirjad”, mis põhineb Raimond Valgre elulool. Film heidab valgust Valgre isikule ja tema heliloomingu tagamaadele. On helged hetked muusadega, kuid ka laastavad sõja-aastad Venemaal. Režissöör Mati Põldre. Osades Rain Simmul, Ülle Kaljuste, Liis Tappo, Kärt Tomingas jt.
Film kestab 2 tundi. Eelregistreerimine tasuta filmiõhtule tel 45 24 707 või restoran@arensburg.ee .

ÜRITUS
Saaremaa kunstistuudios Kuressaares Lossi tn 5 kl 17 Kristiina Krafti esiknäituse “Pärlite müstiline jõud” avamine. Hiina pärlitest valmistatud ehted. 3.–5. detsember hiina kalligraafia kursus. Registreerimine tel 51 16 740.
Sakla seltsimajas kl 19 valla saskuturniiri III etapp.
Kihelkonnal 1. talvelaulupidu. Kihelkonna segakoor. Laulud kõlavad kl 19 laululaval, kl 19.30 kirikus, kl 20 valla jõulukuuse all, kl 20.30 rahvamajas. Osalevad: Kärla, Salme ja Lümanda külakoorid, Taritu, Mustjala, Kihelkonna, Karja segakoorid ja segakoor Lyra.

TANTS
Divas šeigib DJ Sven Arusoo. Sissepääs kl 22–24 tasuta, kl 24-st pilet 75 kr. Kodulinna lokaalis DJ Alver Raaper. Südaööni sissepääs tasuta, kl 24-st pilet 25 kr.
Mönusas Villemis õllebingo.
Luciferis DJ Andres Laht.
Kapteni kõrtsis ansambel TV5.

Filmitutvustus
KINOS DIVA 3.12 – 9.12 “Mehed ujumistrikoodes”.
Komöödia.
Täiselujõus meestest, kes on neid tabanud ootamatuse tõttu (enamasti on selleks muidugi töökaotus või rutiiniks muutunud armuelu) poolsunniviisiliselt pidanud hakkama tegelema uue veidravõitu hobiga, on ennegi filme tehtud. Esimesena meenub muidugi selle žanri (inglise keeles on hea väljend underdog movies) tippteos ”Püksid maha” 1997. aastast, kus väikese ja allakäinud Briti tööstuslinna mehed otsustavad protestiks neile osaks saanud ülekohtu vastu hakata tegelema striptiisiga. Pükse on mehed ennegi maha rebinud, aga kui lavale astuvad õllekõhuga jõmmkärakad… seda nähti vaat et esimest korda ja see tegi filmist ülisuure menuki kogu maailmas. Rootslaste suurüllataja ”Mehed ujumistrikoodes” järgib põhimõtteliselt oma eelkäija ideed, pannes mehed tegema seda, mida neist kõige vähem oodata on – sün-kroonujumist. Pealegi on mehed selles tugeva sotsiaalse sõnumiga heatujukomöödias sõna otseses mõttes ujumisbasseinis justkui kirved vees, kelle ujumisoskus pole just kiita. See polegi tähtis, olulisim on unistus tuua maailma ainukese sünkroonujumismeeskonnana ära Berliini maailmameistrivõistluste kuldmedal. Muidugi on filmis spordi kõrval tähtis roll meestevahelisel sõprusel ja veidi seksistlikul moel ka naistel, kes loomulikult meeste sõpruse vahele kiilu löövad, aga mis sa ikka teed! Seega väga hea film elulistel teemadel, kus saab küllaga nalja ja naeru. Selle filmi on teinud Rootsi viimaste aastate populaarsemate komöödiate lavastaja Måns Herngren. Filmi pikkus 1 t 40 min.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 18 korda, sh täna 1)