Juhtkiri: Keeleuuendus peavooluks

“Avaõiguslikus ruumis on palju tegemist erinevate juhinditega. Seda just eriti juhul, kui tegemist on Euroopa rahadega, mille kasutamine on tänaseks juba peavooluline ning ilma milleta ei oleks meie ühiskond ja taristu tänaseks nii kestlik kui ta on.

 Kindlasti ei tohiks seda võtta kui toimeabi, vaid kui vajalikku toetust, mis kindlasti tuleb tulevikus mõnda teist Euroopa Liidu riiki aidates tagasi maksta. On hea, et igasugu toetusi kasutab agaralt ka vabakond.”

Eelolev jutt tundub veider. Kuid samas mitte nii kantseleilik kui kasutades selliseid koledaid sõnu nagu sektor, direktiiv, infrastruktuur. Just nimelt selliseid sõnu, mida nähes isegi üle keskmise lehelugeja ei viitsi artiklit lõpuni lugeda.

Sõnade väljamõtlemine ja uuendamine ei ole paha. Kindlasti on see parem kui võõrkeeltest laenamine. No näiteks on peavool kindlasti parem kui meinstriim, mida üsna tihti pruugitakse. Nüüd tuleb kõikidel kodanikel ja eelkõige meedial asuda neid sõnu populariseerima. Saarte Hääl lubab anda endast parima, et uued sõnad leiaksid koha meie igapäevakeeles.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 20 korda, sh täna 1)