Jahikullid põhjustasid elava arutelu

Lugu jahikullide rakendamisest Kuressaare hakiprobleemi lahendamisel tekitas elava arutelu interneti linnuhuviliste listides. Jahikullide kasutamist ei toeta Eesti ornitoloogia ühing.

Ajaleht Meie Maa kirjutas eelmisel nädalal, et Eesti linnuhuviliste ühing küsis Kuressaarelt toetust jahiseaduse muutmiseks, et tulevikus saaks linna kimbutavaid linde peletada dresseeritud röövlindude abiga. “Kahjurlinnud, nagu näiteks Kuressaaret kimbutavad hakid, segavad inimesi ja seoses sellega saaksime me aidata, kui jahiseadust muudetaks,” väitis Eero Eikinen Eesti linnuhuviliste ühingust (ELÜ).

Linnuhuviliste listis tõstatati teema väga teravalt. Tekkis küsimus, milliste pistrikega on tegu ja kes neid pistrikupidajaid kontrollima hakkab. Veel leidsid mõned linnuhuvilised, et hakk ei ole kahjur, vaid tavaline linnalind ning tapmine looduskaitse egiidi alla ei mahu. “Kogu jahikullinduse eesmärk paistab olema tõenäoliselt väikese fanaatikute ringi püüe kobestada pinnast suuremaks äritegevuseks röövlindudega,” arvab listis Val Rajasaar, lisades, et jahikullide sissetoomine võib kahjustada kohalikke looduslikke kullilisi.

Eesti ornitoloogiaühingu juht Andres Kalamees märkis, et EOÜ linnukaitsekomisjon arutas kogu seda teemat juba oktoobri alguses ja kujundas oma seisukoha. Kalamehe sõnul EOÜ ei toeta röövlindude kasutamist jahipidamiseks, kuna jahikullide kasutamine pole Eestis traditsiooniline tegevus ja selle huvigrupi moodustab vaid väike hulk Eestis elavaid inimesi.

“Lisaks sellele peetakse tänapäeval suureks ohuks hübriidide ja võõrliikide loodusesse pääsemise võimalust,” kirjutas Kalamees, lisades, et tõelised jahikullide huvilised võivad oma huvi teostada mujal, kus selleks on seaduslikud raamid ja traditsioonid.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 42 korda, sh täna 1)