Kaitseliidu majal võetakse üks korrus maha (8)

Kaitseliidu Saaremaa maleva staabihoone, mis asub Kuressaares Allee tänaval, nn Kaitseliidu Kodu projekteerimine on jõudnud lõpusirgele. Eelmisel nädalal andis linnavalitsus välja ka ehitusloa.

Saarte Hääle andmeil likvideeritakse hoonel restaureerimise käigus kolmas korrus ja taastatakse ajalooline katusekuju. Maja fassaad ennistatakse vanade fotode järgi. Kaitseliidu pressiesindaja Tanel Rütman ütles, et millal ehituseks läheb, ei ole veel teada.

“Lõplik investeeringuotsus, mis puudutab ehitustööde algust, on Kaitseliidu siseselt veel vastu võtmata ja käesoleval aastal seda kindlasti ka ei tehta,” lausus ta, lisades, et hoone peaks valmis saama orienteeruvalt aastaga, alates reaalse ehitustöö algusest. Kaitseliit ise on arvestanud umbes 20 miljoni krooniga, see summa sisaldab siis kõiki väljaminekuid, k.a välisvõrkude, sisustuse jms maksumus.

Rütmani sõnul riigieelarvest eraldatavate investeeringute eelarves seda raha (u 20 miljonit krooni) 2011. aastaks ei ole. KL Saaremaa malev ostis maja oma staabiks ja maleva koduks 1937. aastal. Hoone tagastati Kaitseliidule 1995. aastal. Majja kolib tulevikus KL Saaremaa maleva staap koos oma eriorganisatsioonidega, mis tähendab, et sinna tulevad administratiiv-, operatiiv- ja ühiskondlikud ruumid.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 20 korda, sh täna 1)