Ivo Käsk sai kodanikupäeva aumärgi (5)

Ivo Käsk sai kodanikupäeva aumärgi

TUNNUSTUS ÕIGE ASJA EEST: “Kuressaare varjupaigale uue hingamise andmise eest,” kõlas eile Stenbocki majas põhjendus, miks Ivo Käsk tänavuse kodanikupäeva aumärgi sai. “Olen kogu aeg teadnud, et ajan õiget asja,” märkis mees, kes loodab, et seda mõistab ka linnavalitsus.
Foto: Peeter Kukk

Eile andis peaminister Andrus Ansip Stenbocki majas tublidele kodanikele kätte kodanikupäeva aumärgid. 17 kavaleri seas oli ka sotsiaalse rehabilitatsiooni keskuse Kopli tänava varjupaiga juht Ivo Käsk.

Vastne tunnustatu ütles pärast Stenbocki majast tulekut Saar-te Häälele, et tänavustele kodanikupäeva aumärgi saajatele oli korraldatud selline pehme pidulik vastuvõtt ning Ansipi juhtimisel korraldati ka ekskursioon valitsuse töömajas.

“Käisime ka rõdul, kuid seal omal riisikol, sest rõdu oli väga libe, mille eest peaminister meid ka hoiatas,” märkis Käsk, lisades, et ega sealt rõdult vinge põhjatuulega teab mis nauditavat vaadet Tallinnale saanudki. Tõsisemalt rääkides teadis Käsk aga öelda, et teda oli aumärgi saamiseks esitanud Saare maavalitsus. Kes aga maavalitsusele säärase ettepaneku tegi, seda ta ei teadnud.

“Küll öeldi aga märkide üleandmisel, et mina saan selle Kuressaare Kopli tänava varjupaigale uue hingamise andmise eest,” edastas Käsk Stenbocki majas kuuldut, lisades, et see on tegelikult normaalne, et tublisid ja tegusaid kodanikke meeles peetakse. “Eks neid ole ju kindlasti rohkem ja tunnustuse saamine oleneb paljus ka sellest, kes su tegevust märkab,” arutles ta.

Kuressaare varjupaiga juhile teeb heameelt, et tema tööd on märgatud ka väljaspool, sest ise on ta kogu aeg teadnud, et ajab õiget asja. Ivo Käsk loodab oma sõnul, et tunnustus annab Kuressaare linnavalitsusele ajendi sotsiaalse rehabilitatsiooni keskusega vähemalt läbirääkimisi pidada, mida siiani tehtud ei ole. Nimelt tahab Kuressaare linnavalitsus selle aasta lõpul lõpetada teenuse ostmise MTÜ-lt Sotsiaalse Rehabilitatsiooni Keskus. Abilinnapea Argo Kirss on Saarte Häälele öelnud, et linn suudab kodutute varjupaigateenust ka ise pakkuda.

Praeguste plaanide kohaselt hakkaks Kopli tänav 5 varjupaika haldama sihtasutus Kuressaare Hoolekanne, kellele see saaks kolmandaks asutuseks päevakeskuse ja Sikassaares asuva sotsiaalmaja kõrval. Sotsiaalse rehabilitatsiooni keskus on varjupaigas toimetanud 1993. aastast.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 64 korda, sh täna 1)