Saarlased ja pärnakad lõid räimekvoodi osas käed

Kokkuleppe kohaselt oleks saarlastest rannakalurite jagu 7% Liivi lahe räime-kvoodist ja pärnakate oma 93%. Lisatingimuseks on, et need arvud vaadatakse mai lõpus üle ning kui on vajadus või võimalus, siis tõstetakse kvoote ümber. Selline oli üks punkt kolmepunktilisest kokkuleppest, millele Saare ja Pärnu maakonna kutselised kalurid oma käe veidi rohkem kui kuu aega tagasi alla panid.

MTÜ Saarte Kalandus tegevjuhi Tiiu Kupu sõnul saab nüüd püüda pikema perioodi vältel, mis omakorda võimaldab kala eest kõrgemat hinda küsida. “1–2 krooni mõrraräime kilo eest on ikka väga väike raha,” tõdes ta. Kupp lisas, et nüüd ei pea Saaremaa kalurid enam kiirustama oma osa väljapüüdmisega kartuses, et pärnakad püüavad kvoodi täis, vaid saavad rahulikult püüda siis, kui tahavad, ja müüa just nii palju, kui parasjagu tahavad.

Saare maakonna rannakalurite Liivi lahe räimekvoot on 2011. a peaaegu 400 tonni. Kokkuleppe kaks ülejäänud punkti sisaldasid endas sätet, et ühiselt vaadatakse igal aastal hiljemalt oktoobriks üle räime püügivõimaluste jaotus, samuti lepiti kokku, et 2011. aasta räimekvoodist jäetakse 1% reservi, mida saaks siis kasutada 1. augustist kuni aasta lõpuni võrgupüügiks.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 12 korda, sh täna 1)