Kuressaare Linnateatris näeb detsembris uusi eesti filme

Kuressaare Linnateatris näeb detsembris uusi eesti filme

 

Kuressaare Linnateatris näidatakse jõulukuu alguses kolme uuemat eesti lühimängufilmi “Vahetus”, “Külm on” ja “Oleg”.

“Eesti filme näeb Kuressaare kinopublik üldse liiga harva. Ja need on praegu uuemad eesti lühimängufilmid, mis on osalenud või osalemas rahvusvahelistel filmifestivalidel,” ütles Kuressaare Linnateatri direktori asetäitja loome alal Aarne Mägi (pildil).

Tema sõnul sobivad need filmid vaatamiseks nii noortele, alates vahest põhikooli lõpuklasside ja keskkooli õpilastest, kui ka kõige vanematele filmihuvilistele. Aarne Mägi lisas, et filmide näitamisloa andis Kuressaare Linnateatrile Ivo Feldt Allfilmist.

Kuressaare Linnateater on varemgi filme näidanud. “Ligi 1700 vaatajat nägi Kuressaares aastal 2007 dokumentaal-filmi “Laulev revolutsioon”, peale selle veel mängufilmi “Nuga”. 2008. aastal nägi publik PÖFFi raames portugali filme,” meenutas Mägi, kes oma sõnul väga loodab, et loodav filmisõprade klubi saab moodustatud 2011. aasta veebruaris.

“Teema kui selline pakub mulle endale suurt huvi ja olen kindel, et Kuressaares kaasamõtlejaid ja abistajaid leidub,” lausus ta. Eesti lühifilmide seansid toimuvad 2., 3., 6., 7. detsembril Kuressaare Linnateatris kl 19. Pilet maksab 30 krooni. PÖFFi raames näevad filmisõbrad mainitud filme ka 12. detsembril Kuressaare kuursaalis.

Pikema filmide sisututvustuse leiab www.kuressaarelinnateater.ee

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 11 korda, sh täna 1)