Kilekotiga tööriistavaras sai kiirkorras karistada

Kuressaare kohtumajas tunnistati eile varguses süüdi 44-aastane Kalev, kes selle nädala algul kahel päeval järjest poest tööriistu varastamas käis. Tänu politsei kiirele tegutsemisele jõudis mees juba päev hiljem kiirmenetluse korras kohtu ette.

Süüdistuse järgi läks ka varem vargusi toime pannud 44-aastane Kalev 23. novembri hommikul kell 8.22 Kaarma vallas Bauhofi poodi ning lappis salaja endale kilekotti töökindad, markereid, käsisae ja rasp-li, kokku 651 krooni väärtuses. Seejärel jalutas ta poest välja. Järgmise päeva hommikul läks mees taas samasse poodi ja pani kotti kruvikeeraja ja padrunivõtmete komplekti, kokku väärtusega 889 krooni, ja üritas jälle vaikselt lahkuda.

Kuid kaupluse töötajatele tundus täis kilekotiga lettide vahel jalutav mees kahtlane, nad vaatasid üle turvakaamera salvestuse ja said kinnituse, et mees oli poodi tulnud siiski tühja kotiga. Enne kauplusest väljumist peeti Kalev kinni ning ta tagastas poele kruvikeeraja ja võtmete komplekti. Kalevile mõisteti karistuseks kolme kuu pikkune vangistus tingimisi 18 kuu pikkuse katseajaga.

Otsus jõustub seitsme päeva pärast. Kuna mees oli nõus asja lahendamiseks kiirmenetlusega, tuleb tal 6525 krooni sundraha asemel menetluskuludeks maksta poole väiksem summa. Kiirmenetlust võib kohaldada siis, kui tegu on teise astme kuriteoga, asjaolud on selged ja tõendid kogutud. Prokurör peab esitama kohtule taotluse kiirmenetluseks 48 tunni jooksul.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 10 korda, sh täna 1)