Saaremaa ajakirjavaraste lemmik on Naisteleht (7)

Saaremaa ajakirjavaraste lemmik on Naisteleht

KONKURENTSITU LEMMIK: Saaremaa keskraamatukogu lugemissaalis juhib ajakirjade varguste top’i Naisteleht.
Foto: Egon Ligi - fotolavastus

Saare maakonna keskraamatukogu on hädas varastega, kes süüdimatult ajakirju põue topivad. Vanemraamatukoguhoidja Maris Toop ütles Saarte Häälele, et ajakirjade kadumine on eriti hulluks läinud viimasel kuul ning varguste top’i juhib ülekaalukalt Naisteleht.

Lisaks Naistelehele on raamatukogust ära tassitud terve hunnik Kroonikaid ja Cosmopolitane, samuti Tarkade Klubi ja Kodutohtrit. “Tervendaja hakkas meil kaduma siis, kui seal hakkasid sõna võtma sensitiivid,” märkis Toop. Kui enamasti varastatakse raamatukogust naistekaid, siis on olnud ka haritumaid vargaid, kes on ihanud tarkust ammutada Tarkade Klubist või Eesti Loodusest.

Ka üks Looming on lugemissaalist ilmselt kellegi koju “kõndinud” ning nii kummaline, kui see ka ei tundu, on isegi telekava ehk Nädalat kellelgi nii hädasti vaja olnud, et ta on pidanud selle põue pistma. Maris Toop nentis ka, et lisaks ajakirjadele kaovad raamatukogu lugemissaalist aeg-ajalt ka ajalehed (Äripäeva näiteks hoitaksegi laenutuslaua peal, raamatukoguhoidjate silme all) ja raamatud.

Ehkki lugemissaalis on pidevalt tööl mitu inimest, on vargad nobedamad ja kavalamad ning ükski “teadmistejanuline” töötajaile vahele jäänud ei ole.
“Kui meil tuleb siia mitu kooliõpilast, kel on vaja uurimistööd teha, aitame neil materjali otsida ning me ei saa kõike saalis toimuvat jälgida,” kirjeldas Toop olukorda, kus raamatukoguhoidjad pole lihtsalt võimelised piisavalt valvsust ilmutama.

Raamatukogu direktor Anu Vahter on sama nõutu kui tema töötajad lugemissaalis. Vahter arvas, et ega turvaväravgi lahenduseks poleks, sest iga ajakirja-ajalehe peale piiksukoodi panna ju ei jõua. “Vargad on nutikad, nad leiavad selle nurga, kus soovitud trükis lihtsalt põue pista,” sõnas Vahter.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 66 korda, sh täna 1)