Lugeja kiri: Kuressaare lennujaam sai uued tiivad!

Igal aastal annab Eesti lennuakadeemia välja auhinna “Aasta lennundustegu”. Möödunud aastal võitis kauni auhinna, mis kujutab endast lendutõusvat kotkast, Tartu lennujaam. Käesoleval aastal esitas AS Tallinna Lennujaam nominendiks Kuressaare lennujaama.

Kuressaare lennujaamast on aastate pikkuse arendustöö tulemusena saanud mõnus väike lennujaam, mis on lähedane Põhjamaade standarditele. Rekonstrueeritud on terminal, lennujuhtimistorn on saanud uued seadmed, rekonstrueeritud ja laiendatud on töökodasid, ehitatud uus garaaž.

Kuressaare lennujaama allüksus on Ruhnu lennujaam, kuhu ehitati perspektiivitundega korralik tehnika varjualune, rajati terminali juurdeehitus. Aasta hiljem rekonstrueeriti lennurada, mururada asendus 600x 24 m plastrajaga. Ruhnu projekti kogumaksumuseks kujunes ca 10 miljonit krooni. Ja tööd jätkuvad.

Sel aastal viidi aga Kuressaares lõpuni mitu kauaoodatud suurprojekti. Esiteks lennuliiklusala laiendus, mis hõlmas lennuraja pikenduse 2000 meetrini ning uute, kõrgintensiivsusega rajatulede ja meteoseadmete paigalduse. Lennujaam sai pikema lennuraja ja instrumentaalse maandumissüsteemi (ILS) valmimisega piltlikult öeldes uued tiivad. ILS peaks positiivselt mõjutama lendude regulaarsust ja usaldust lennuliikluse vastu.

Kahjuks jäi Kuressaare lennujaamale sel aastal konkursi nominendi staatus. Tiitli võitis äsja valminud militaarne Ämari lennujaam. Kuid see ei pisenda karvavõrdki Kuressaare lennujaama kui hästi funktsioneeriva lennujaama staatust ja uusi arenguid.

Andres Taimla
regionaalsete lennujaamade direktor

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 20 korda, sh täna 1)