Ajakaja: Rõõm pisikestest asjadest

On novembri lõpp. Ilm hämar ja vihmane. Külm ja kõle olemine. Meie laiuskraadidel on inimesed selle kõigega küll harjunud, kuid omamoodi muserdav on ikkagi.

Sestap tahan täna kirjutada pisikestest rõõmu tegevatest asjadest meie argipäevas. Eks neid ole igaühel. Ma vähemalt loodan, et on. Nendeta oleks ju kurb. Minu möödunud nädala head asjad olid:
– Hea ja kvaliteetne kohv laupäeva uduvihmast vallutatud hommikul Kuressaares Classiku kohvikus koos paari teise rahumeelse ja sõbraliku tühjadelt linnatänavatelt kohvikusse eksinud inimese ning malbe ja naeratava teenindajaga ning veel – koos peaaegu et veel ahjusooja kohupiimapirukaga. Täiesti klassikaliselt hurmav tase!
– Esimesed arglikult siia-sinna tekkivad jõululambid toomas lisavalgust ja üllatavaid säralaigukesi halli ja vihmasegusesse argipäeva.
– Kodudesse hubasust toovad küünlad ja elusa tulega soojust andvad ahjusuud.
– Taskukohasemaks muutunud hinnad igasugustele mõnusat olemist lubavatele protseduuridele – just nüüd oleks sobilik enesele lubada massaaži või mõnd muud hooldust, kas või korra.
– Viisakad autojuhid sopa ja poriga kaetud tänavatel, niisugused, kes valivad hooga läbi poriloigu kimamise asemel kaasliiklejate – nii jala kui ka autoga – austamise ja poriga mitte üle pritsimise.
– Noored, kes armastavad ikka veel raamatuid lugeda ja kirjutada – luua, see on midagi enamat kui kuskil jututoas tšattimine.
– Naabrimees Lembitu tehtud hapukapsas – aus kaup, ehtne ja eestimaine!

Seda nimekirja võiks ju jätkata veel mitme mõnusa asjakesega, sest selliseid on tegelikult palju. Oluline on neid märgata ja enda jaoks sedasi positiivses võtmes lahti mõelda. Unustada korraks eestlase loomupärane pessimism ning lihtsalt lubada endale rõõmsamat ja muretumat mõtet ja suhtumist.

Mis sest, et elu on keeruline ja ilm hall – oma mõtlemise ja suhtumisega me tegelikult selle enda jaoks ju loome. Mõtlemises on jõud ja energia. Mõtetel ei ole piire, ka selles osas, kuidas oma olemist olemisväärsemaks kujundada. Mõtlemisest algabki suhtumine.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 17 korda, sh täna 1)