Salapärane plastmassijupp heeringaroas tekitas segadust (5)

Salapärane plastmassijupp heeringaroas tekitas segadust

Foto: Egon Ligi

Novembri alguses Kuressaare Rae poe kulinaarialetist heeringat hapukoores ostnud saarlanna leidis söögi seest 5 cm pikkuse plastmassitüki. Kuidas see sinna sai, ei oska keegi öelda.

“Mees võttis selle suust välja ja küsis, mis see veel on,” rääkis oma nime mitte avaldada tahtnud saarlanna, lisades, et ostis Rae poe kulinaarialetist hapukoores heeringat just seetõttu, et seda õhtul pidulauale panna. “See oleks võinud kurgust alla ka minna,” ohkas naine, kes oli rõõmus, et teravate otstega plastmassitükk ühtki sööjat ei vigastanud. Samas tekkis tal kahtlus, et kuna tema toidu sees oli vaid üks tükk, siis võisid ju ülejäänud tükid sattuda kellegi teise toidulauale.

Rae kaupluse juhataja Kaja Mänd ütles, et ostja, kellel midagi sellist juhtub, peaks kindlasti kaupluse poole pöörduma. “Talle kompenseeritakse see,” kinnitas Mänd, lisades, et kui inimene poe poole ei pöördu, ei saa nad ju ka kuidagi välja selgitada, kuidas selline asi juhtuda sai. Samas ütles Mänd, et heeringat toob neile Leedevälja kalatööstus, mis kuulub Ösel Fishile, ning seega peavad ka nemad välja selgitama, kuidas see plastmassitükk kalatoidu sisse sattus.

“OÜ Ösel Fish sortimendis puudub selline toode nagu “Heeringas hapukoores,” väitis aga Saarte Häälele Ösel Fishi tootmisjuht Kersti Rahnel, lisades, et selguse saamiseks on tal vaja ostutšekki, ostja ütlusi ja toidust leitud eset.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 44 korda, sh täna 1)