USA esindaja Billy O’Connor kiidab Saaremaad taevani

USA esindaja Billy O’Connor kiidab Saaremaad taevani

AUHIND KOHALIKULE ÕPILASELE: Billy O’Connor astus eile läbi ka Saaremaa ühisgümnaasiumist, kus andis üle auhinna 10. klassi õpilasele Karina Lõbusale, kes Muhu põhikoolis õppides võitis saatkonna ja GLOBE-programmi konkursi.
Foto: Egon Ligi

Viimased seitse kuud Tallinnas USA saatkonnas kultuuri- ja pressiaseatašee ametis olnud Billy O’Connor, kelle tööpiirkond on muuhulgas ka Saare maakond, on saarlastest ja Saaremaast vaimustuses.

Billy O’Connor tunnistas Saar-te Häälele, et ta ei oleks ilmselt praegu Saaremaal, kui siinolek poleks osa ta tööst. “Kuid kahtlemata on see mu lemmikpaik terves Eestis,” kinnitas ta. O’Connor rääkis, et saatkonnal on koostatud piirkondlik programm, mis hõlmab kõiki Eesti maakondi. Selle raames on iga maakonna jaoks ameeriklane, kes peab sulanduma oma piirkonna elanike hulka ja osalema näiteks sealsetel kultuuriüritustel, rääkima sealsete koolide õpilastega jne.

“Näitame, et oleme inimeste jaoks olemas ja saame kohalikele vajadusel kasulikud olla, sest Ameerikat huvitab elu Eestis,” põhjendas ta. “Mul vedas eriti, et mulle määrati just Saare maakond ja saame ühes kolleeg Mairis Tuisuga tulla siia mitu korda aastas,” sõnas ta. Eestis oldud aja jooksul oli seekordne käik Saaremaale O’Connori jaoks viies. Neist kaks korda on olnud puhtalt väikesed puhkusereisid, sest tal oli suur soov näidata Saaremaad ka oma perele.

USA saatkonna esindajaks olemine on Billy O’Connori jaoks tema enda sõnul tegelikult päris uus amet. Enne seda on tal jagunud ameteid ehitajast lihunikuni ning kriminaal- ja lahutusjuristini. Täiskohaga tööle tuli tal asuda küll juba 14-aastaselt, kuna ta perekonnal oli raske ots otsaga kokku tulla, aga kool sai vahepeal siiski edukalt lõpetatud.

“Praegune töö on mu absoluutne lemmik, kuna ma saan tegeleda väga erinevate asjadega. Kuigi mulle väga meeldis olla ka jurist. Iga päev kohtusaalis on tõsine võitlus, kuid see on omal moel lõbus,” märkis ta. Lahutusasju ajades on O’Connor kokku puutunud ka Hollywoodi kuulsustega. Ühe juhtumi käigus esindas ta näiteks filminäitleja Tori Spellingit.

Los Angeleses juristina töötades tuli tal palju tegeleda ka kohtuasjadega, mille üheks osapooleks näitleja ja teiseks filmistuudio. “Ka see oli tore aeg, sest sai kohtuda paljude kuulsustega ning päeva lõpuks veenduda, et tegemist on täiesti tavaliste toredate inimestega, kes elavad läbi samu asju, mida me kõik,” selgitas ta.

Milline amet Billyt pärast Eestis viibimist ees ootab, ta veel ei tea, kuid ta loodab, et jääb Eestiga seotuks. Seda juba seetõttu, et on siin töötamiseks nii palju pingutusi teinud. “Olen õppinud eesti keelt viis kuud ja õpin seda jätkuvalt edasi,” kinnitas ta, lisades, et eesti keel pole ameeriklase jaoks sugugi lihtne keel. Keele selgeks õppimist peab ta aga ülimalt oluliseks ning vaatamata küllaltki lühikesele õppeperioodile oskab ta eesti keelt üsnagi hästi. “Ma olen siin külaline, seega pean oskama siinset keelt,” kinnitas ta.

Saaremaal on Billy O’Connor seni rohkem ringi saanud vaadata Kuressaares ning tema vaieldamatud lemmikud on loss, Titerand ja siinne loodus. Kindlasti tahab ta aga edaspidi minna Sõrve säärele surfama.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 24 korda, sh täna 1)