Kohviku Marktstrasse juhid jätsid töötajad rahata (2)

Kevadel Kuressaares Turu tänaval avatud kohvik lõpetas tegevuse ja omanike sõnul ootab ettevõtet pankrot. Osale töötajatest on aga palgaraha tänaseni maksmata.

Pankrotiseisu sattunud endise Jalgpallipubi võtsid mandri inkassomehed Enn Kuus ja Margus Pootsmaa üle tänavu kevadel ja avasid seal kohviku Marktstrasse. Augusti lõpus kinnitasid Kuressaares Turu tänaval asunud kohviku omanikud, et kohvik on vaid ajutiselt suletud, kuid nüüdseks on samades ruumides juba mõnda aega tegutsenud juuksurisalong Kuldne Juus.

Augustis andsid kohviku omanikud mõista, et halvas seisus on süüdi töötajad, mitte nende oskamatus äri teha. Marktstrasse esindaja Margus Pootsmaa väitis siis, et nad panid uksed kinni vaid seetõttu, et üks kokk ei ilmunud kaks päeva välja ja teine esitas lahkumisavalduse. Oktoobris oli juhtum aga arutusel töövaidluskomisjonis. Väidetavalt lubasid omanikud seal töötajatele palgad ära maksta.

Saarte Hääl üritas mitme päeva jooksul kohviku omanikega jutule saada, kuid kommentaari neilt saada ei õnnestunud. Samuti kinnitust sellele, kas mehed töötajatele ka raha ära maksavad. “Mul ei ole aega täna seda kommenteerida,” ütles reedel Margus Pootsmaa Saarte Häälele, lisades, et ei leia paarilauselise kommentaari jaoks aega ka esmaspäeval.

Küsimusele, kas tal on meiliaadress, vastas mees samuti eitavalt.
“Jah, muidugi on mul meiliaadress ja mida te teada soovite?” küsis esialgu üsna optimistlikult teine kohvikuomanik Enn Kuus. Küsimust kuuldes hakkas mehel aga kiire ja ta palus päringu saata meili peale. “Aga ma ei ole sugugi kindel, et ma ka vastan,” lisas Kuus, selgitades, et üks Saaremaa ajaleht olla avaldanud intervjuu, mida nemad ei tahtnud.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 364 korda, sh täna 1)