Äriomanik: naine varastas kaltsukast kombinesooni (22)

Hiljaaegu Kuressaares kasutatud riiete poe avanud ettevõtja märkas linnavahel ühe naisterahva seljas kombinesooni, mis väidetavalt oli varem rippunud tema poes ja mida keegi ostnud ei olnud.

“See on huvitav, et isegi kasutatud riiete poodidest varastatakse,” tõdes poeomanik. “Tulnud küsinud, ma oleks selle talle niisama andnud, aga et niimoodi varastatakse!” Kuressaares juba 12 aastat tegutsenud Mareti kaubamaja juhataja ja perefirma Vaarja OÜ üks omanikest Maret Paju kinnitas samuti, et varastamisega on probleeme päris palju. Alles hiljuti avastasid nad kaupluse juures kasvava puu otsas riidepuu, mille varas oli sinna lennutanud.

Maret Paju sõnul on poes vahele jäänud nii noorukeid kui ka peeneid daame, kellel äkki asjad kotist välja kukuvad. Varastamiseks mõeldakse igasuguseid nippe välja. Näiteks pistetakse kaks riidepuud ühe rõivaeseme sisse sisse, et müüja tühja riidepuud kohe ei märkaks. “Summad on väikesed, politsei sellega tegeleda ei taha ja pole ka mõtet, bürokraatia on pärast suurem kui see kauba väärtus,” oli poe juhataja nõutu.

Paju lisas, et nad on vargaid ise ka kätte saanud. “Noori hirmutab kõige rohkem see, kui vanematele teatada. See mõjub, aga lapsed on meile ka valetanud, et on lastekodust,” muigas ta. On tabatud ka neiu, kelle perel ei tohiks mitte millestki puudu olla ja kes ilmselt pani varguse toime puhtalt adrenaliinilaksu pärast.

Kõrvalpoe müüja Ülle ütles, et lisaks puu otsast leitud riidepuule on nad riidepuid leidnud ka prügikastist. “Kusjuures otseselt vahele ei ole keegi jäänud, aga kahtlusi on. Nad tulevad mitmekesi, hajutavad tähelepanu, sahmerdavad ringi. Ja siis vaatad, et käisid riideid proovimas, aga nüüd ripub tühi riidepuu,” rääkis ta.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 375 korda, sh täna 1)