Angeste elanik tahab maja rentida ühe krooni eest (107)

Mustjala vallas asuva Angeste talu praegused kasutajad tahavad maja rentida veel kuni tuleva aasta lõpuni ja soovitavad vallavalitsusel rendisummaks kehtestada üks kroon kuus.

Tänavu suvel langetas kohus otsuse, et Mustjala vallas asuvad Angeste talu maad ja hooned tuleb täies ulatuses pärijatele tagastada. Vallavalitsus kaebas otsuse edasi, tuues põhjuseks paar keerulist juriidilist punkti.
Jurist Mihkel Tuus tõi ühe põhjusena välja probleemi, mida teha aastaid majas elanud Anne Janoga ja kes peaks sõlmima tagastatud hoonete üleandmisakti. Suvel kinnitas Mustjala vallavanem Kalle Kolter, et vald asub praeguse elanikuga rendilepingut sõlmima.

Angeste talu praegune kasutaja Anne Jano saatiski oktoobris vallale oma seisukohad, kus palus Angeste talu rendilepingut kuni 31. detsembrini 2011, sest vähema ajaga ei jõua ta oma poja maja elamisväärseks vuntsida. “Kuna valdav osa minu viimase 44 aasta säästudest on läinud Angeste talu arendamiseks ja korras hoidmiseks, siis enesest mõistetavalt ei ole mul võimalik päeva pealt soetada võrdväärseid elamistingimusi,” selgitas Anne Jano Mustjala vallavalitsusele saadetud kirjas, lisades, et tema pojale kuuluvas majas ei ole hetkel võimalik aastaringselt elada.

Kuna kohus kohustas vallavalitsust sõlmima rendilepingu, siis uurisid ametnikud ka Jano seisukohta rendisumma suuruse osas. Anne Jano seisukoht rendisumma osas on, et tema on igasuguse rendi Angeste talu korras hoides juba tasunud, ning ta soovitab vallavalitsusele kehtestada rendisummaks üks kroon. Mustjala vallasekretär Liivi Väli kinnitas Saarte Häälele, et rendilepingut veel sõlmitud ei ole, kuid vallavalitsus on astunud vastavaid samme ja asi läheb otsustamisele volikogus.

Tänavu 12. juulil langetas Tallinna halduskohtu Pärnu kohtumaja kohtunik Aivar Koppel otsuse, et 2006. aastast kehtiv Mustjala valla korraldus määrata Angeste talus 1966. aastast elanud Anne Jano perekond kõnealuse talu üürnikeks, tuleb tühistada. Selleks andis põhjust läbivaadatud dokumentatsioon, mis tõendas, et vallavalitsusel puudus vaidlustatud korralduse andmisel õiguslik alus sättida õigustatud subjektidele vara tagastamise eeltingimuseks kohustus käsitleda Anne Janot kui isikut, kel on elumaja tagastamiseks vajalik üürileping.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 38 korda, sh täna 1)