Politseinikule peenisega lehvitanud nooruk pääses kohtu alt (4)

Purjus alaealine sõimas politseiniku räigelt läbi ja lehvitas tema poole oma peenisega, pääses aga kohtu ette saatmisest ja peab karistuseks tegema 80 tundi üldkasulikku tööd. Lääne ringkonnaprokuratuur lõpetas augustis alustatud kriminaalmenetluse 18-aastase noormehe suhtes, kes 12. augusti õhtupoolikul Kuressaares seadusega pahuksisse sattus.

Nimelt solvas tol ajal veel alaealine nooruk ametikohustusi täitnud politseikonstaablit, sõimates teda kuradi mendiraipeks ja pedeks, lubades ta läbi peksta ja kostitades veel mitme trükimusta mittekannatava väljendiga. Vähe sellest, laamendamise ja karjumise ajal võttis nooruk püksist välja peenise ja lehvitas seda politseiametnikule, kes oli täitmas teenistuskohustusi seoses politseioperatsiooniga, mille eesmärk oli alaealiste õigusrikkujate väljaselgitamine.

Purjus nooruk viidi arestimajja, kus ta samal õhtul sõimas räigelt läbi veel ühe politseiniku, nimetades teda pederastiks ja värdjaks ning uurides ametnikult “miks sa mind n***id”. Seaduse silmis nimetatakse sellist käitumist politseiametniku elukutse ning tema au ja väärikuse alavääristamiseks. Järgmisel päeval alustati nooruki suhtes kriminaalmenetlust, mille sisuks võimuesindajate solvamine nende ametikohustuste täitmisel. Sellise kuriteo eest võidakse kohtus määrata rahaline karistus või kuni kaks aastat vangistust.

Kahtlustatavana ülekuulamisel tunnistas nooruk end kuritegudes süüdi ja kahetses puhtsüdamlikult, kuid kinnitas, et ei mäleta tol õhtul toimunut, sest oli purjus. Kannatanutele oli noormees selleks hetkeks saatnud e-posti teel vabanduskirjad. Prokuratuur leidis, et varem kriminaalkorras karistamata noormehe kuritegude suhtes puudub avalik menetlushuvi ja kriminaalmenetluse võib lõpetada.

Siiski ei pääsenud politseinike solvaja niisama, vaid nõustus kriminaalmenetluse lõpetamise korral tegema üldkasulikku tööd. Seda tuleb tal teha kokku 80 tundi ja kui selgub, et nooruk on tööst kõrvale hiilinud, võidakse kriminaalasja toimik uuesti avada ja arutamiseks kohtusse saata.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 77 korda, sh täna 1)