Maarja-Liis Mereäär on hästi kursis hiieteemaga (1)

Koolinoorte kodu-uurimiskonverentsil pälvis sisuka uurimistööna auhinna Kuressaare gümnaasiumi 11.c klassi õpilase Maarja-Liis Mere-ääre töö “Muhu pühapaigad” (juh Sirje Kereme).

Mereääre tööd hinnanud Eesti kodu-uurimise seltsi juhatuse liige Ene Luka ütles, et tunnustust vääris neiu metoodiline järjekindlus teema avamisel: “Hindasime head kursis olekut hiite teemaga nii teooria kui praktika poole pealt, praktilist osalemist Maavalla koja temaatilistes aktsioonides.” Kui kõik läheb plaanipäraselt, peaks Maarja-Liis Mereääre töö ilmuma järgmise aasta sügiseks uues kogumikus, mis valmib 43. üle-eestiliseks koolinoorte kodu-uurimiskonverentsiks.

Oktoobris Tallinna ühisgümnaasiumis toimunud 42. koduuurimiskonverentsist võttis osa 135 õpilast, õpetajat ja külalist 43 koolist üle Eesti. Kuressaare gümnaasium edastas konverentsile kaheksa uurimistööd, millest valiti välja kolm. Ene Luka selgitas, et kodu-uurimistööde sektsiooni “Seda ja teist: etno, pärimus ja pärandkultuur, loodus” žürii reastab küll hindamisel tööd enda jaoks tavaliselt kolme kategooriasse (auhinnapretendendid, väga head tööd ja tublid tööd), kuid see ei mõjuta sektsiooni tööd tervikuna.

“Mõte on selles, et erinevas vanuses õpilased osalevad koos, kuulavad erinevaid esitlusi, erinevaid käsitlusi, õpivad sellest ja saavad positiivse elamuse,” lausus Luka. Raskuspunktid on eri aastatel olnud erinevad, näiteks olümpia-aastal tuleb kohe rohkem spordiajalugu käsitlevaid töid, laulu- ja tantsupeo aastal folklooriliikumist käsitlevaid jne.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 80 korda, sh täna 1)