Lugeja kiri: Käisime tagasi koolis

Kõik algas tegelikult siis, kui me veel ise koolis käisime. Kuna olime mõlemad kooli ajal ennastunustavalt aktiivsed ja meist kasvasid oma kooli patrioodid, siis on pärast keskkooli lõpuaktust olnud iga koolis veedetud hetk kuldaväärt.

Kui oktoobri alguses potsatas meie kui Saaremaa ühisgümnaasiumi vilistlaste postkasti kutse osaleda “Tagasi kooli” nädalal, oli kohe selge, et ka meie oleme valmis õpetajaametit proovima. 22. oktoober oli meie jaoks väga eriline ja armas päev ning hoopis teistsugune kui kõik teised päevad, mil oleme oma vana koolimaja külastanud. Olime otsustanud, et võtame sellest päevast maksimumi, ja nii juhtuski, et andsime tunde kõigis erinevates astmetes ja kokku sai nii suisa neli tundi.

2. klassis andsime kaks kodulootundi, millest esimeses rääkisime kodumaisest Eesti toidust, maitsesime ühiselt kodus küpsetatud leiba ja tegime kamajahust magustoitu. Rõõm oli näha isukalt söövaid lapsi, kes kiitsid kodust toitu taevani! Teises tunnis vaatasime tantsupeo videot ja seejärel proovisime koos lastega kergemaid tantsusamme ja mänge õppida.

Põhikooli osas oli meie anda 5. klassi terviseõpetuse tund. Sealt tulime tagasi väga suure hämminguga – kui terased lapsed! Meie ettevalmistatud tavapärasest ehk veidi keerukam aruteluülesanne sai kiirelt hoo sisse ja probleemilahendusi mõtlesid lapsed välja rohkem kui küsitud. Eriti siiras oli tunni lõpp, kui üheskoos loeti valjusti üles viimased 10 sekundit, mis olid jäänud vaheaja alguseni.

Gümnaasiumi osas viisime läbi vestlusringi abiturientidega. Tunni sisuks valisime nende jaoks peagi väga päevakajalise teema – ülikool. Mis? Kuidas? Millal? Küsimusi esitasime nii meie kui ka esitasid nemad ja juttu oleks kindlasti jätkunud veel vähemalt sama pikaks ajaks, kui mitte kauemaks. See tund oli meile kahtlemata väljakutse, kuna tahtsime, et sellest kujuneks vestlusring, kus nad tunneksid, et tegu ei ole klassi ees seisvate õpetajatega, vaid õige pea nende kolleegidega, kellega võiks lihtsalt juttu ajada ja enda jaoks olulistele küsimustele vastused leida.

Lisaks väga toredatele õpilastele olid kuidagi eriti armsad ja tänulikud ka õpetajad. Ju oli neilgi hea meel, et vilistlased oma kooli unustanud ei ole. Ja teadmiseks – meil on juba uued kokkulepped järgmisteks, siis juba mitteametlikeks tagasi-kooli-tundideks sõlmitud.

Reet Sillavee
Tallinna ülikooli pedagoogika bakalaureuseõppe üliõpilane
Krista Tiit
Tallinna ülikooli programmi Primus kõrgkoolididaktika koolitusjuht

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 15 korda, sh täna 1)