Kuhu minna

Kolmapäev, 10. november

KINO
Divas kl 19 õudusfilm Saatan. Pilet 50 kr.

Neljapäev, 11. november

KINO
Divas kl 20 õudusfilm Saatan. Pilet 50 kr.

ÜRITUS
Mönusas Villemis kl 21 Stanford Music’u laulukonkursi I poolfinaal.
Orissaare kultuurimajas kl 19 Orissaare gümnaasiumile pinkide ostuks raha koguv heategevuskontsert. Annetused osalevad loosimises.

TEATER
Kuressaare kultuurikeskuses kl 20 Salme Vallateatri muusikaline komöödia Beneš/Tolarsky opereti ainetel “Haljal aasal”. Pilet 50 kr, müügil kultuurikeskuses.

TANTS
Divas Saku esitleb: Student Night. Loosime välja portsu vabapääsmeid tulevaks neljapäevaks ja nädalavahetuseks. Kl 24-ni sissepääs tasuta. Kl 24-st pilet 25 kr.
Kodulinna lokaalis DJ Alver Raaper. Sissepääs tasuta.
Club Privilege’is “Ühikarottide fanclub”. Igal neljapäeval on kõik ühikarotid ja nende sõbrad oodatud meile pidutsema, sest piletit meil sel õhtul ei ole.

ÜRITUSE EELTEADE
Neljapäeval, 18. novembril Sakla seltsimajas
kl 19 sasku II etapp.
Reedel, 19. novembril Valjala rahvamajas kl 20 Salme Vallateatri etendus “Haljal aasal”.
Laupäeval, 20. novembril Valjala rahvamajas kl 11 valla meistrivõistlused lauatennises ja koroonas.

Üleskutse
Põhja-Eesti regionaalhaigla verekeskus kutsub muhedaid ja abivalmis saarlasi selle aasta viimastele doonoripäevadele Saaremaal
Esmaspäeval, 15. novembril kl 13–18 ja teisipäeval, 16. novembril kl 8–13 Kuressaare kultuurikeskuses (Tallinna 6).
Kuressaares ja Orissaares läksid doonoripäevad oktoobris taas väga edukalt – tänu 139 vereloovutusele kogus verekeskus üle 60 liitri verd. Elu esimese vereannetuse tegi 24 inimest, keda julgustame ka edaspidi heategusid jätkama. Verekeskus tänab kogu südamest kõiki osalenuid!
Väikest verekaotust talub inimese organism suhteliselt hästi, kuid suurema verekaotuse korral on vereülekanne parim viis selle kompenseerimiseks. Vereülekandeid tehakse traumade, vähktõve, vere- ja maksahaiguste, põletuste, vere hüübimishäirete, sünnitusabi jne korral, kuid ka plaanilistel operatsioonidel.
Doonoripäeva külastamiseks tuleks varuda umbes 45 minutit, millest vereloovutus võtab 5 kuni 10 minutit ning ülejäänud aeg kulub ankeedi täitmisele, meditsiinilisele läbivaatusele ja väikesele puhkusele pärast vereandmist.
Vereandmine on valutu ja ohutu protseduur, mille käigus võetakse doonorilt 450 ml verd. See moodustab olenevalt kehakaalust kõigest 7–13% kogu täiskasvanud inimese verest. Viimasest vereandmisest peab meestel olema möödunud 60 päeva ja naistel 90 päeva. Kui sul on olnud nõelravi, tätoveerimisi või naha augustamisi, saad verd loovutada 6 kuu möödumisel.
Vereloovutusele tulles võta palun kaasa pildi ja isikukoodiga isikut tõendav dokument. Verekeskus soovitab tutvuda lisainfoga www.verekeskus.ee .
PS. Nüüdsest saab meie tegemistel silma peal hoida ka Facebooki fännilehel Doonorid ja Sõbrad www.facebook.com/DoonoridjaSobrad .
Põhja-Eesti regionaalhaigla verekeskus

TULEKUL
Käsitöö- ja meisterdamispäevad Kuressaare noorte huvikeskuses
Ootame lapsi, noori ja täiskasvanuid üheskoos jõulukinke meisterdama! Meisterdada saab KÄEKOTTE, RAHAKOTTE, PINALEID, EHTEID, MÄNGUASJU ja mida iganes veel olemasolevad materjalid ja osalejate ideed võimaldavad. Osalemine ja materjalid (riidetükid, paelad, liimid, tõmblukud, vatiin, nööbid jne) on TASUTA! Meisterdatud asjad võib iga tegija endale jätta!
Käsitöö- ja meisterdamistuba on avatud kõikidele huvilistele Kitsa tänava noortekeskuses ajavahemikus 22. november kuni 11. detsember esmaspäeviti, kolmapäeviti kell 15–20 ja laupäeviti kell 12–17. Materjalidega toetavad AS Abakhan Fabrics Eesti ja AS Adniel. Lisainfo www.kuressaare.ee/huvikeskus , tel 50 26 383.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 17 korda, sh täna 1)