Uustulndi meenutusteõhtu tõi täismaja

Uustulndi meenutusteõhtu tõi täismaja

MÕTETES KIRJANIKUGA: Albert Uustulndist pajatas publikule ka kirjaniku aate- ja töökaaslane Augustin Poopuu (paremal). Pildil veel Margus Poopuu, Hillar ja Tiiu Uustulnd.
Foto: Aare Laine

Pühapäeva pärastlõuna Kuressaare kultuurikeskuses kujunes oivaliseks sündmuseks – Saaremaa merekultuuri seltsi korraldatud kontsertõhtule, pühendatud kirjaniku ja laulude looja Albert Uustulndi 85. sünniaastapäevale, tuli saalitäis huvilisi.

Samas esitleti 1997. aasta 9. augustil taevastele radadele läinud armastatud kirjaniku romaani “Tuulte tallermaa” esimese osa kordustrükki. Fuajees sai uudistada näitust populaarsele kirjamehele kuulunud esemetest. Saali sisenejate pilke haaras suureformaadiline säbruselt lainetava veega merepilt lava sügavuses. Ja siis sammus lainetevahus mere äärde keset suurt lava kaptenivormis rühikas mees ning alustas “Tuulte tallermaa” lugemist.

Oma isa põhiteosest katkendi ette kandnud laevakapteni ja kirjaniku Lembit Uustulndi järel võtsid ohjad enda kätte õhtujuhid Lea Kuldsepp ja Tõnis Kipper. Meenutused ja intervjuud kirjanikku hästi tundnud inimestega vaheldusid lauljate esinemistega. Otsa tegid lahti Ivo Linna ja lauljat akordionil saatev Rein Orn, seejärel kõlasid Albert Uustulndi laulud Salme rahvamaja meesansambli Punased Sõstrad esituses ja oma osa kontserdi õnnestumisse andsid Lümanda lauljannad nii kvarteti kui ka triona.

Tõnis Kipper luges Albert Uustulndi luulet ning Lembit ja Erika Uustulndi 9-aastane tütrepoeg Tõnn Viik Pärnu vanalinna põhikoolist kandis ette vanavanaisa kirjapandud värvika osa “Tuulte tallermaast”. Tallinnast oli hinnalise raamatulastiga Kuressaarde sõitnud kirjastuse Kadmirell omanik ja juht Agu Veetamm. Kõik soovijad said kõvakaanelise ilusa kujundusega “Tuulte tallermaa” esimese osa kordustrüki.

Sellele annab väärtust juurde kirjandusteadlase Mall Jõgi hinnang autorile. 12 leheküljel kirjutab Mall Jõgi nii Albert Uustulndi loometeest kui ka muust huvitavast. Mall Jõgi isa Olev Jõgi oli “Tuulte tallermaa” toimetaja. “See teos on justkui rannarahva “Tõde ja õigus” /…/ Erinevalt Andresest ja Krõõdast rajavad Taavi ja Eeva oma kodu päris tühjale saarele,” saab lugeda raamatu tagakaanelt.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 79 korda, sh täna 1)