Indrek Rannama on Eesti parim jalgratturite treener (1)

Indrek Rannama on Eesti parim jalgratturite treener

SÕITJA JA VÕITJA: Teadurist võidusõitja, Eesti parima treeneri tiitliga tunnustatud Indrek Rannama hindab kõrgelt oma hoolealuste südikust nii treeningutel kui ka võistlustel.
Foto: Raul Vinni

Saaremaa jalgrattaspordiklubi Viiking võistleva treeneri Indrek Rannama (35) valisid kolleegid aasta parimaks jalgratturite treeneriks. Viikingi eestvedaja Riho Räim peab kõrge tunnustuse pälvinud treeneri saavutuseks klubi ratturite häid kohti nii Eestis kui ka rahvusvahelistel võistlustel piiri taga.

“Sel aastal on meie klubi ratturid tõesti domineerinud nii juunioride kui ka täiskasvanute võidusõitudel. Meeskond on üldiselt väga hästi esinenud. Teine aspekt on see, et neli juuniori, keda olen kasvatanud, on nüüd hakanud mehetegusid tegema. Neist kaks, Mihkel Räim ja Jörgen Matt osalesid nii EM-il kui MM-il. Endrik Puntso ja Kevin Soon on samuti hästi sõitnud. Karl-Patrick Lauk tõi Eesti meistrivõistlustelt medaleid,” tõstis treener Rannama esile noorte saavutusi.

Kuigi Viikingi klubi ei sa liikmete arvukusega just kiidelda, hindab Rannama kõigi liikmete südikust nii treeningutel kui ka võistlustel positiivselt.  Kuna Indrek Rannama töötab põhikohaga Tallinna ülikooli sporditeaduste ja treeningõpetuse teadurina, teeb ta treeneritööd ühiskondlikel alustel, suunates tihti oma õpilasi iseseisvalt treenima. “Püüan neile võimalikult palju infot jagada, sisendades just sisemise motivatsiooni tähtsust,” selgitas aasta treener treeningprotsessi kulgu.

Võistleva treenerina saab Indrek Rannama ka võidusõidu käigus oma õpilasi paremini juhendada korrigeerimaks üht või teist sõiduelementi. Jalgrattaspordi hetkeseisu peab Indrek Rannama heaks. “Tase on iga aastaga tõusnud. Profirattureil pole kodus sõita sugugi kerge. Harrastajaid on kõvasti juurde tulnud. Paljud neist on tippsuunitlusega. Nõnda et kandepind on üsnagi suur,” analüüsis Rannama jalgrattaspordi olukorda Eestis.

Samas muretses Tallinna ülikooli teadur treenerite kaadri pärast. Noori jalgratturite treenereid on vähe peale kasvamas. Rääkides koduklubist, ütles Indrek Rannama, et pool sellest tunnustusest kuulub kindlasti klubi juhatuse esimehele Riho Räimele. “Riho ja tema abikaasa Ülle tegelevad poistega samamoodi,” konstateeris Indrek Rannama.

Treenerina on Indrek Rannama tegutsenud 1996. aastast. “Minu oma noorem vend Ivari ja Riko Räim olid esimesed õpilased. Andsime mõlemad Riho Räimega neile näpunäiteid. Kui läksin ülikooli õppima, siis hakkasin ka nendega tegelema,” tuletas Indrek Rannama meelde treeneritöö algust. Jalgrattaspordiga hakkas Indrek Rannama tegelema 12-aastasena treener Arvi Aida juures. Saaremaa velotuuri on ta läbi sõitnud 21 (!) korral. Vastne Eesti parim treener hindab võidusõitjana oma paremateks saavutusteks kolme Eesti meistritiitlit kriteeriumisõidus (neist viimane möödunud aastal).

Siiani valmistab Indrek Rannamale heameelt etapivõit 50. Saaremaa velotuuril. Ülemaailmsetelt saarte mängudelt on ta kodusaarele samuti üksjagu kuldmedaleid toonud. Noored jalgrattaspordihuvilised saavad kõrge tiitliga tunnustatud treeneri sõnul lähemat teavet treenimisvõimaluste kohta Bivarixi rattapoest, mille katuse all ka Viikingi klubi tegutseb.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 178 korda, sh täna 1)